Siedlce: Benefis Michała Hołowni

Siedlce Pon. 03.10.2022 17:53:08
03
paź 2022

Światowy Dzień Muzyki w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach miał wyjątkowy wydźwięk. W sobotę, 1 października uroczyście żegnano byłego, wieloletniego dyrektora Michała Hołownię.

Benefis Michała Hołowni odbył się na sali koncertowej, której wykończenie było jednym z ważnych osiągnięć byłego dyrektora. Pytany o wspomnienia ponad 23 lat na stanowisku wspominał między innymi właśnie to, ale również same przenosiny ze starej siedziby szkoły do nowego budynku. Wielokrotnie podkreślał, że bez pomocy nauczycieli i rodziców, wiele rzeczy nie byłoby możliwe. Powracał również do wielu trudnych decyzji, które trzeba było podejmować, nieraz sporo ryzykując.
Zaproszeni na wydarzenie goście podkreślali zaangażowanie Michała Hołowni w sprawy szkoły i kształcenia nowych pokoleń muzyków. Wspominali jego pracowitość, upór i odwagę w dążeniu do wytyczonych celów. Zwracali również uwagę na troskę o godne warunki pracy, zamiłowanie do muzyki chóralnej i sprawność w pozyskiwaniu nowych instrumentów – jak chociażby światowej klasy organy.
W części koncertowej wystąpili artyści związani z siedleckim Zespołem Szkół Muzycznych – nauczyciele i uczniowie. Goście wysłuchali koncertu, na który złożyły się utwory instrumentalne, wokalne i chóralne.
Na scenie wystąpili:
Izabela Kiryluk - sopran, Edyta Rzążewska - flet, Szymon Telecki - skrzypce, Anna Baj - fortepian, Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa - organy.
Zespół smyczkowy PSM II st.: gościnnie Ewa Kowieska-Aguilar - klarnet, Małgorzata Rąbalska - skrzypce, Piotr Grabowicz - altówka, Agnieszka Bemowska - harfa.
Zaśpiewały także, Chór PSM I st. w Siedlcach i Chór PSM II st. w Siedlcach.
Zespołem i chórzystami dyrygował, ks. Michał Roman Szulik.
W programie goście usłyszeli utwory: K. Szymanowskiego, A. Gronau-Osińskiej, J. Ruttera.
Na zakończenie Michał Hołownia przygotował dla wszystkich obecnych słodki prezent – tort.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook