Kino

NoveKino Siedlce: Filmowe rekolekcje

Siedlce Wt. 13.10.2020 13:47:00
13
paź 2020

NoveKino Siedlce w ramach Filmowych Rekolekcji zaprasza 27 października o godz. 19:00 do obejrzenia filmu „Czyściec” w reżyserii Michała Konrada.

„To film, który w uporządkowany sposób pomaga odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania dotyczące życia po śmierci i tego czy możemy mieć na nie wpływ. Przypuszczam, że wiele osób po obejrzeniu filmu Czyściec zmieni swoje myślenie na ten temat” - mówi reżyser Michał Kondrat.

Poruszająca opowieść o duszach żyjących w ciałach oraz tych, które opuściły już ziemski świat - to „Czyściec”, idealna propozycja na Święto Zmarłych, która skłoni nas do zadumy i zastanowienia, co jest po śmierci, a także pomoże namyślić się, jaki sami mamy na to wpływ. Najnowszy film Michała Kondrata, twórcy docenionych w Polsce i za granicą obrazów „Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie Korony”, to próba znalezienia odpowiedzi na to, co czeka nas na końcu naszej, ludzkiej egzystencji. To także przypomnienie postaci najbardziej znanych mistyków - w tym Fulli Horak (w roli Małgorzata Kożuchowska) oraz m.in. św. Faustyny Kowalskiej, św. Stanisława Papczyńskiego czy wreszcie św. Ojca Pio. W produkcji usłyszymy również grono ekspertów zajmujących się tematyką czyśćcową - wybitnych międzynarodowych teologów oraz naukowców, od lat badających stan świadomości człowieka w momencie śmierci ciała. Co nas czeka po śmierci?, odpowiedź już w najbliższy wtorek 27 października.

Przed filmem zapraszamy na katechezę wprowadzającą ks. Mateusza Czubaka. Filmowe Rekolekcje rozpoczynają się 27 października o godz. 19.00. Patronat nad wydarzeniem sprawuje ks. bp ordynariusz Kazimierz Gurda.


NoveKino Siedlce [ja]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Joanna Andrzejewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.