Kościół

Bł. Carlo Acutis dołączył do społeczności szkolnej I KLO w Siedlcach

Siedlce Czw. 30.09.2021 17:34:53
30
wrz 2021

30 września podczas uroczystego ślubowania klas pierwszych w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Rodziny w Siedlcach dokonano instalacji relikwii błogosławionego Carlo Acutisa.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w katedrze siedleckiej. Liturgii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski, który przypomniał postać błogosławionego Carlo Acutisa.

- Był takim samym chłopcem jak jego rówieśnicy. Na czym polegała jego wyjątkowość? Carlo Acutis był nastolatkiem, który umiłował codzienną Eucharystię. Uczęszczał na nią codziennie od 7 roku życia kiedy po raz pierwszy przyjął Komunię Świętą - mówił Ksiądz Biskup. - Z różańcem w ręku wyruszał codziennie na swoim rowerze, żeby odkrywać świat i dzielić się z innymi wszystkim co miał. Był szafarzem miłosierdzia wobec ubogich. Pracował w jadłodajni, a swoim kieszonkowym dzielił się z ubogimi. Sam tworzył i programował strony internetowe. Stworzył serwis dotyczący cudów Eucharystycznych na całym świecie. Strona ta dostępna jest w 16 językach, a codziennie odwiedza ją około 100 tysięcy osób.

W dzisiejszych czasach podążajcie tą drogą, do której dziś jesteśmy zaproszeni przez Chrystusa - jedynego kompetentnego rozmówcę i przez tego, który w Nim się zakochał błogosławionego Carlo Acutisa - kontynuował bp Suchodolski.

- Relikwie pierwszego stopnia trafiły do I KLO w Siedlcach dzięki pomocy ks. dra Krzysztofa Białowąsa, postulatora rzymskiego pochodzącego z diecezji siedleckiej, który pośredniczył w otrzymaniu tych relikwii z Asyżu - powiedział ks. kan. Jacek Świątek. Dyrektor szkoły chciałby, aby młodzież zainteresowała się życiem tego młodego Błogosławionego, który dla nich jest wzorem zafascynowania się Eucharystią.

Po Mszy Świętej uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z Księdzem Biskupem w auli szkolnej. W tym czasie zainstalowano relikwie bł. Carlo Acutisa, które zostały umiejscowione w szkolnej kaplicy. Dyrektor I KLO, ks. kan. Jacek Świątek przypomniał zebranym, powstanie w Siedlcach Liceum Biskupiego, którego spadkobiercą jest właśnie reaktywowane w 1998 roku Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Na zakończenie miała miejsce część artystyczna poświęcona życiu bł. Carlo Acutisa.

W uroczystości udział wzięli: dyrekcja szkoły, rada pedagogiczna, uczniowie, rodzice oraz przybyli goście.

Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, na sztandar szkoły, którego treść obejmowała najważniejsze wartości przyświecające pracy wychowawczej i dydaktycznej I KLO: Bóg, Honor, Ojczyzna, Prawda, Wolność, Odpowiedzialność.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.