Kościół

Caritas Diecezji Siedleckiej: Uczestnicy WTZ jadą żeglować na Mazury

Siedlce Czw. 10.06.2021 12:34:18
10
cze 2021

Żeglowanie, śpiew szant przy ognisku i zwiedzanie – to tylko część z atrakcji, jakie czekają na uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i zajęć klubowych WTZ w Skórcu, prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Osoby z niepełnosprawnościami będą pływać na mazurskich jeziorach w dniach 14 -17 czerwca 2021 r. podczas imprezy żeglarskiej „Nieprzetarty Rejs” w Giżycku.

Wyjazd, organizowany przez Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych, ma na celu popularyzację żeglarstwa wśród osób niepełnosprawnych. Jak informuje Beata Mańkowska, kierownik skórzeckiego Warsztatu, to w placówce już kolejny tego rodzaju aktywny wypoczynek na Mazurach.

- Podczas pobytu nad Jeziorem Kisajno nasi uczestnicy pływali będą Dezetami oraz Sasankami. Prowadzone będą również zajęcia na lądzie z harcerzami, pokazy ratownictwa wodnego. Zwiedzimy Giżycko, a wieczorem spotykamy się na dyskotece w „Hangarze pod rekinem”. Ostatniego dnia pobytu rozegrane zostaną regaty – mówi B. Mańkowska.
Tak jak poprzednio, nie zabraknie konkursów, opowieści żeglarskich i śpiewu szant przy ognisku, do których przygotowania są na ukończeniu. Uczestnicy WTZ właśnie kompletują rekwizyty, wykonują stroje, uczą się nowej piosenki, by przedstawić się i zapoznać z uczestnikami „Nieprzetartego Rejsu” z całej Polski. Podczas przywitania każda z grup zaprezentuje się muzycznie.


Inf. pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.