Kościół

Domowe Rekolekcje Adwentowe Wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Siedleckiego 3

Siedlce Pt. 08.01.2021 16:00:50
08
sty 2021

W dniach od 30 listopada do 5 grudnia wspólnota Domowego Kościoła Rejonu Siedleckiego 3 przeżywała domowe rekolekcje adwentowe.

Oto relacja z rekolekcji nadesłana do naszej redakcji:

W trudnym czasie pandemii i zamętu, w którym ograniczają nas zakazy i obostrzenia, rekolekcje przeżywane w swoim domu, według zaproponowanego programu dnia, ale ze świadomością, że uczestniczy w nich wiele rodzin, były motywujące, mobilizujące i jak się okazało bardzo potrzebne i owocne.

Poprzez odkrywanie głębi zobowiązań (podstawowych elementów formacji w tej wspólnocie, takich jak Namiot Spotkania, regularne spotkanie ze Słowem Bożym, modlitwa małżeńska i rodzinna, dialog małżeński) odkrywaliśmy na nowo piękno bliskości Pana Jezusa, a także rozpalaliśmy więzi małżeńskie i rodzinne.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy we własnych domach od Namiotu Spotkania, w którym poprzez medytację Słowa Bożego czerpaliśmy siły do wypełniania woli Bożej. W wybranej przez siebie chwili dnia (dostosowanej do swoich obowiązków) zapoznawaliśmy się z treścią konferencji o konkretnym zobowiązaniu, które następnie z nową gorliwością mieliśmy zrealizować. Ważnym elementem programu był czas dla rodziny, podczas którego wraz z dziećmi podejmowaliśmy zaproponowane na dany dzień wyzwania. Momentem jednoczącym całą wspólnotę była codzienna Wieczorna Eucharystia. Msza święta, na której wszyscy stawaliśmy przed Panem jako jedna rodzina odbywała się w parafii św. Jana Pawła II. Rodziny, które nie mogły uczestniczyć w niej osobiście łączyły się w modlitwie za pomocą transmisji internetowej. Rozmyślaniom przewodniczył ks. Przemysław Świderski – moderator Rejonu Siedleckiego 3, który jak pasterz troszcząc się o każdą owieczkę prowadził nas, by być bliżej Pana, by chcieć Go poznawać, by więcej miłości było w naszych rodzinach. Niezwykle uroczysty dla małżeństw był piąty dzień rekolekcji. Wtedy to podczas Mszy świętej wszystkie zgromadzone pary odnowiły swoje przyrzeczenia małżeńskie. I było to naprawdę wielkie przeżycie: spojrzeć w oczy ukochanej osoby i powtórzyć słowa wypowiedziane na własnym ślubie.

Rekolekcje zakończyliśmy Rejonowym Dniem Wspólnoty – radosnym spotkaniem tych, co odnowili przymierze. W sobotę w ciągu dnia odbyły się spotkania online w grupach, na których rozważaliśmy temat: „Nowe życie – niezasłużony dar od Boga”. W dziewięciu spotkaniach w różnych porach dnia uczestniczyło blisko 70 osób z Domowego Kościoła oraz oazy młodzieżowej.

Szczytem Dnia Wspólnoty była wieczorna Eucharystia, podczas której do naszej wspólnoty został włączony krąg z parafii św. Stanisława w Zbuczynie, a także kolejne osoby wstąpiły do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Po mszy wysłuchaliśmy świadectw z przeżytych rekolekcji domowych. Spotkanie zakończyło się radosnym uwielbieniem podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Miniony tydzień to czas łaski dla tych, którzy pomimo wykonywania obowiązków zawodowych, rodzinnych i domowych znaleźli czas na to, by dać się Panu przemienić. Bogu niech będą dzięki, za te niezwykłe rzeczy, które dla nas uczynił.J.J.Kędzierscy
[MSz]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook