Kościół

Festyn Rodzinny z racji Jubileuszu Katolickiego Radia Podlasie /ZDJĘCIA/

03
wrz 2022

Były występy, tańce i atrakcje dla starszych i młodszych oraz plac zabaw dla dzieci. Słuchacze i przyjaciele Katolickiego Radia Podlasie świętowali w Siedlcach 30 - lecie istnienia diecezjalnej rozgłośni.

3 września uroczystości zainaugurowała Msza św. której w siedleckiej katedrze przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.Od godziny 11.15 do 15.00 wszyscy bawili się na placu przy Kurii Diecezjalnej w Siedlcach na Festynie Rodzinnym. Byli pracownicy radia, przedstawiciele Kół Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, duszpasterze oraz grupy modlitewne, które modlą się za pośrednictwem rozgłośni.
Na początek zebranych powitał ks. Marek Bieńkowski, dyrektor rozgłośni. W pierwszej części festynu zagrały: Kapela Zbucka, Kapela Moko-Bęc z Mokobód, zespół „Pawłowianki” z Nowego Pawłowa oraz Studio Piosenki „Singers” z Siedlec.
Kolejnym punktem było wręczenie Kołom Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie wyróżnień – statuetek za długoletnie wspieranie naszej rozgłośni modlitwą, dobrym słowem i ofiarami.
W drugiej części można było usłyszeć: zespół „Babie Lato” z Gminy Suchożebry, Zespół Śpiewaczy Chodów oraz zespół „Gwiazdor” z Terespola.
Całość poprowadził ks. Paweł Broński - opiekun Kół Przyjaciół KRP. W trakcie festynu były liczne atrakcje dla starszych i najmłodszych uczestników oraz poczęstunek.
O godzinie 17.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach rozpocznie się Gala Jubileuszowa z koncertem Marcina Sójki.

Zdjęcia: Piotr Grabowski, Monika Sadowska, Katarzyna Chacińska, Joanna Symanowicz

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.