Kościół

Figura Matki Bożej Różańcowej w parafii Bożego Ciała w Siedlcach

Siedlce Pon. 31.05.2021 18:46:34
31
maj 2021

Od 30 kwietnia w diecezji siedleckiej trwa peregrynacja Figury Matki Bożej Różańcowej. W piątek 28 maja rozpoczął się drugi etap peregrynacji w Siedlcach. O godz.15.00 figura przywieziona została z Białej Podlaskiej do parafii Bożego Ciała.

ZOBACZ: http://podlasie24.pl/miasto-siedlce/kosciol/figura-matki-bozej-rozancowej-przybyla-do-parafii-bozego-ciala-w-siedlcach-31fe5.html

Po uroczystym powitaniu figury w piątek o godzinie 18.00 sprawowana była msza pod przewodnictwem ks. Grzegorza Stolarskiego z udziałem ks. Krzysztofa Skwierczyńskiego i ks. Pawła Brońskiego (Katolickie Radio Podlasie). Kazanie wygłosił ks. Dariusz Ostałowski. Nawiązał w nim do objawień fatimskich i zawierzenia się Niepokalanej.

W sobotę, 29 maja o godzinie 18.00 Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii ks. prałat Stanisław Wojteczuk. Kazanie wygłosił ks. dr Krzysztof Czapla - dyrektor Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach, skąd została przywieziona figura.

O godzinie 19.00 ks. Czapla wygłosił konferencję, w której przybliżył Orędzie Fatimskie oraz istotę Nabożeństwa Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca.

Następnie figura została przekazana ks. Jarosławowi Oponowiczowi i przewieziona do parafii Św. Jana Pawła II gdzie przez całą niedzielę na każdej Mszy Św.. ks. Krzysztof Czapla głosił orędzie Fatimskie.

Figura Matki Bożej w poniedziałek 31 maja została przekazana do parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika, we wtorek 1 czerwca nawiedzi parafię Ducha Świętego i w środę 2 czerwca - parafię Św. Maksymiliana Marii Kolbego, gdzie po wieczornej Eucharystii odbędzie pożegnanie Matki Bożej i przekazanie figury do Archidiecezji Krakowskiej .zdjęcia: Piotr Grabowski
EŁ  [MSz]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.