Kościół

GRAND PRIX dla TeDeum, nagroda publiczności dla ks. Piotra Jarosiewicza... Wyniki HOSANNA FESTIVAL

Siedlce Pon. 19.09.2022 09:36:01
19
wrz 2022

Zespół TeDeum z diecezji sosnowieckiej otrzymał Grand Prix XXIX Hosanna Festival. Organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji siedleckiej przegląd muzyki chrześcijańskiej zebrał wykonawców z całej Polski. Przez trzy dni na scenie siedleckiego Centrum Kultury i Sztuki brzmiały różne style muzyczne: od gospel do rapu. Jak to ujął biskup siedlecki Kazimierz Gurda: „można na różne sposoby uwielbiać Boga, który jest nieskończenie piękny”.

Niedzielny koncert laureatów trwał ponad trzy godziny, ale się nie dłużył. Ośmioro finalistów zademonstrowało siedleckiej publiczności dziecięcą żywiołowość („Niebieskie Owieczki”) i wysmakowane aranżacje (Magdalena Badalska z zespołem). Pokazało, że można grać dla Boga rodzinnie („Angels Band”) i solo (Dominika Mosion), sięgać po bogate instrumentarium („TeDeum”), czerpać z rocka i folku („Sezon na czereśnie”), a nawet rapować (ks. Piotr Jarosiewicz).

Jury pod przewodnictwem Roberta Protasewicza postanowiło przyznać Grand Prix zespołowi „TeDeum”. Grupa powstała w 2016 roku w Olkuszu w diecezji sosnowieckiej. Uświetnia tam swoją muzyką wiele spotkań modlitewnych, mszy, uroczystości patriotycznych i innych imprez, ale siedlecka Hosanna była jej pierwszym festiwalem. Tym większe zaskoczenie i radość z głównej nagrody. Zespół ma już na koncie jedną płytę, wydaną z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W przyszłym miesiącu ukaże się ich drugi krążek: „Laudamus”, liczący 17 utworów. W planach jest trzeci: kolędowy.


Nagrodę publiczności otrzymał ks. Piotr Jarosiewicz, duszpasterz młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.


Decyzją Jury Grand Prix festiwalu otrzymał zespół TeDeum

I nagroda - Ahawa
II nagroda - Sezon na czereśnie
III nagroda - ks. Piotr Jarosiewicz

Wyróżnienia otrzymali:

Niebieskie Owieczki
Angels Band
Dominika Mosion
Magda Badalska z zespołem

Prezenterką w trakcie koncertów była znana z telewizyjnych programów dziennikarka, prezenterka i tancerka Ida Nowakowska Herdnon. Nasza reporterka Katarzyna Chacińska zapytała gwiazdę o wrażenia z imprezy.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.