Kościół

III Piątek miesiąca dniem modlitwy i postu kapłanów diecezji siedleckiej

Siedlce Śr. 18.11.2020 15:47:00
18
lis 2020

W diecezji siedleckiej każdy trzeci piątek miesiąca jest dniem modlitwy i postu kapłanów. Jak mówi diecezjalny ojciec duchowny kapłanów, ks. Krzysztof Skwierczyński, tego dnia kapłani podejmują modlitwę i post by prosić dobrego Boga o świętość dla kapłanów.

"Dzisiejsze czasy domagają się świętych księży, a sami wiemy jak trudne jest to zadanie. Dlatego potrzeba nam szczególnej łaski Bożej, o którą powinniśmy prosić. Pragniemy także w tej kapłańskiej modlitwie przepraszać Pana Boga za wszelkie grzechy popełnione przez naszych braci kapłanów, w tym także za grzechy odejścia z kapłaństwa. Chcemy prosić dobrego Boga o nowe powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego w naszej Diecezji.

Swoją kapłańską modlitwą ogarniamy także tych, którzy się w swoim życiu pogubili i chcą bezmyślnie porzucać drogę Bożych przykazań. Odpusty zupełne w tym szczególnym czasie pandemii koronawirusa ofiarujmy za zmarłych kapłanów - pisze w komunikacie ks. Krzysztof Skierczyński.

Kapłan przypomina także i zachęca, aby piątek 20 listopada był dla kapłanów dniem postu o chlebie i wodzie. "Tego dnia zadbajmy o adorację Najświętszego Sakramentu i o naszą osobistą modlitwę w tych intencjach. Mam nadzieję, że Bóg posłuży się naszą modlitwą dla świętości naszego Diecezjalnego Kościoła".

MJa [ja]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.