Kościół

III Piesza Rodzinna Pielgrzymka Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki do Sanktuarium Krzyża Świętego w Skórcu

Siedlce Śr. 15.09.2021 12:09:34
15
wrz 2021

W sobotę, 11 września dzieci, młodzież, nauczyciele, wychowawcy, rodzice i członkowie Fundacji Nasza Szkoła po raz pierwszy wyruszyli w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Krzyża Świętego w Skórcu.

Oto relacja z tego wydarzenia, jaką przygotowała ta placówka oświatowa:

„Bogu niech będą dzięki za dar naszego pięknego i bezpiecznego pielgrzymowania. Możemy być chyba spokojni o przyszłość widząc takie wspaniałe dzieci i młodzież, mądrych rodziców i nauczycieli.

Ponad sto osób pielgrzymowało 11 września br. z naszej społeczności Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach w III już Pieszej Rodzinnej Pielgrzymce do Sanktuarium Krzyża Świętego w Skórcu. Kolejnych ponad trzydzieści osób, które nie mogły fizycznie kroczyć, do nas jeszcze dołączyło na miejscu. Cztery godziny pielgrzymowania (16 km) upłynęły pod znakiem wspólnej modlitwy, radosnego śpiewu i wychwalania Pana Boga i satysfakcji bycia z sobą.

Podczas rozważań różańcowych i nabożeństwa drogi krzyżowej towarzyszyły nam słowa bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, dziś wyniesionego na ołtarze.

Punktem kulminacyjnym było nawiedzenie sanktuarium i celebrowana tam przez nas Eucharystia. Podczas Niej „sam Święty Krzyż mówił” do nas, byśmy w codzienności nie narzekali, byśmy pamiętali, że Jezus każdego z nas – bez wyjątku kocha, że każdy z nas jest wielką wartością oraz byśmy się nie bali, ale otwierali z miłością swoje serca na Boga i drugiego człowieka.

Nasze rodzinne pielgrzymowanie zakończyliśmy radosną agapą przy wspólnym stole. Dziękujemy Wam bardzo kochane dzieciaki i młodzi przyjaciele.

Jesteście naszą duma i radością. Dziękujemy Wam drodzy rodzice i nauczyciele – za Waszą obecność i piękne świadectwo wiary. Cieszymy się, że rozumiecie misję katolickiej szkoły i bierzecie w niej aktywnie udział. Tak trzymać!” - napisali w relacji organizatorzy III Pieszej Rodzinnej Pielgrzymki KSP do Sanktuarium Krzyża Świętego w Skórcu.źródło: fb Katolicka Szkoła Podstawowa w Siedlcach


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook