Kościół

Inauguracja Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Siedlcach

Siedlce Śr. 15.09.2021 12:03:18
15
wrz 2021

„Ja nie chcę robić nic innego, niż to co robił św. Jan Paweł II” - mówił do młodych zgromadzonych 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego w Siedlcach Ksiądz Biskup Grzegorz Suchodolski.

Tego dnia miała miejsce Inauguracja Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Siedlcach, które mieści się przy ul. Brzeskiej 37 w kaplicy Akademickiej. Wieczornej koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył Biskup Pomocniczy diecezji siedleckiej.

„Św. Jan Paweł II, kiedy rozpoczynał światowe duszpasterstwo młodzieży najpierw dał młodym krzyż. W pobliżu Bazyliki Św. Piotra w Rzymie, powołał do istnienia Centrum Młodzieżowe San Lorenzo i chciał, żeby stamtąd promieniowała na cały świat miłość Jezusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Tam zaczęło się gromadzenie młodzieży. I to co robimy teraz w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Siedlcach, to jest podążanie tym samym szlakiem jaki wyznaczył nam św. Jan Paweł II” mówił bp Grzegorz Suchodolski. Chcemy również przy krzyżu gromadzić młodzież, dlatego dniem inauguracji Centrum Duszpasterstwa Młodzieży jest święto Podwyższenia Krzyża Świętego z Eucharystią i adoracją Krzyża. W tym miejscu jest krzyż pratuliński, który w tym roku wędrował w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej Jasną Górę z relikwiami Błogosławionych Męczenników. Dlatego ufamy, że ich orędownictwo pomoże ludziom młodych stanąć przy Chrystusie i na nowo odnaleźć się w Kościele czyli w tej wspólnocie wierzących uczniów Pana” mówił bp Suchodolski.

„Takie jest pragnienie siedleckich duszpasterzy aby stworzyć dla młodzieży z Siedlec i okolic miejsce, przestrzeń do modlitwy i tego by mogli się spotykać razem ze sobą. Aby młodzi wiedzieli, że ktoś tutaj na nich czeka” - powiedział ks. Radosław Piotrowski Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook