Kościół

Informacja Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach

Siedlce Pt. 04.09.2020 19:51:15
04
wrz 2020

Diecezjalne Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021. Rekrutacja rozpocznie się przesłuchaniem wstępnym w 15 września o godz. 10:00 w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach, przy ul. Podlaskiej 14.


W późniejszym terminie, do 29 września można będzie się umówić na przesłuchanie indywidualnie. Kandydaci nie muszą posiadać przygotowania muzycznego. W ramach przesłuchania sprawdzane są predyspozycje do kształcenia muzycznego.
„Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką muzyki kościelnej do zapoznania się ze szczególną specyfiką edukacyjną naszej szkoły na stronie http://muzyka-diecezjasiedlce.pl/studium-muzyki-koscielnej/
Zapraszamy szczególnie kandydatów chętnych do podjęcia regularnej nauki w Studium (3 lata – egzamin kantora, kolejne 2 lata – dyplom organisty). Wychodząc również na przeciw tym osobom, które, choć od lat posługują w parafiach, nie uzyskały dotąd dyplomu Studium, DSMK prowadzi dodatkową grupę ukierunkowaną na dokształcanie muzyczno-liturgiczne, do której szczególnie zapraszamy osoby, którym do uzyskania dyplomu brakuje zaliczeń z jednego, bądź kilku przedmiotów oraz tych organistów, którzy chcą podciągnąć swoje umiejętności z wybranej tematyki. Grupa ta, zrzeszająca osoby w różnym wieku, kształci się w trybie jednorocznym według indywidualnie sprofilowanego programu.
Zwracam się z prośbą do Księży Proboszczów naszej diecezji o poinformowanie wiernych o możliwości podjęcia nauki w naszym Studium oraz o skierowanie szczególnej zachęty do nauki muzyki do osób zaangażowanych w muzykę liturgiczną w parafiach – kantorów i psałterzystów, osoby prowadzące schole i zespoły parafialne oraz organistów, którzy dotychczas nie ukończyli Studium.
W parafiach naszej diecezji brakuje organistów. Księża dzwonią do Studium poszukując wykształconych i sprawdzonych kandydatów do pracy w parafiach, a my, mając bardzo mało kandydatów z naszej diecezji, nie mamy kogo polecić. W każdym roku telefonów jest więcej, ponieważ pewne pokolenie jest u kresu swojej pracy” - napisała Małgorzata Trzaskalik, Dyrektor DSMK w Siedlcach.

MJa/DW

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.