Kościół

Instalacja relikwii Bł. Carlo Acutisa w studiu FARO.TV

Siedlce Śr. 13.10.2021 07:28:47
13
paź 2021

Relikwie bł. Carlo Acutisa zostały 12 października uroczyście zainstalowane w siedzibie Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej Faro TV. Dokonał tego jej dyrektor ks. Paweł Broński.


Instalację poprzedziła Msza św. w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego Diecezji Siedleckiej. Na początku Eucharystii ks. Paweł Broński poświęcił relikwiarz, w którym przechowywane są relikwie bł. Carlo Acutisa. Koncelebrujący Mszę św. ks. Jacek Jaśkowski, duszpasterz akademicki mówił, że ks. Paweł Broński związał od samego początku studio telewizji z postacią bł. Carlo Acutisa. - Ks. Paweł włożył wiele wysiłku i serca aby zdobyć te relikwie i przywieźć do nas. Dziś w tych relikwiach wprowadza osobę bł. Carla, młodego odważnego człowieka, który w wieku 15 lat dał tak piękne świadectwo swojej wiary. Ja się cieszę, że w tym budynku mamy już drugie relikwie. Tutaj obok w krzyżu mamy bł. Unitów Podlaskich – podkreślił.

Relikwie po Mszy św. zostały wniesione do studia telewizji i umieszczone w gablocie znajdującej się na ścianie.

Carlo Acutis zmarł w Monzy, we Włoszech 12 października 2006. Od 2020 został włączony do grona beatyfikowanych. Jest uznawany za patrona internautów. Jego imię nosi od roku również Internetowa Telewizja Diecezji Siedleckiej Faro TV.Relację video z instalacji relikwii można zobaczyć na kanale internetowej telewizji

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.