Kościół

Jacek Pulikowski spotkał się z młodzieżą w I KLO w Siedlcach

Siedlce Pt. 08.10.2021 14:46:46
08
paź 2021

W I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach gościł dziś, 8 października Jacek Pulikowski, znany doradca życia rodzinnego, autor wielu książek. Prelegent starał się przekazać młodzieży garść cennych wskazówek życiowych.

Jacka Pulikowskiego przedstawił zebranym ks. prefekt Radosław Piotrowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Przedstawiam wam znaną osobę z wielu różnych wykładów, najczęściej poruszających tematy z życia małżeńskiego. Porusza również temat wolności, jak ją przeżywać, zwłaszcza mając tyle lat co wy. Myślę, że każdy z was znajdzie coś cennego w tym spotkaniu – podkreślił.

Gość w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie mówił, że chce przekazać młodzieży wiedzę temat wolności, szczęścia i miłości. - Będę chciał przekazać trochę wiedzy o świecie, który ich okłamuje. Będę chciał to odkłamać i obronić trochę kościół, który jest niesłusznie oskarżany. Chcę też mówić o seksualności, najważniejszej przyczynie zagubienia człowieka. Praktycznie zawsze przy rozpadzie małżeństwa, odejściu księdza z kapłaństwa jest bałagan seksualny. Mam nadzieję, że zmuszę trochę młodzież do myślenia – zaznaczył przed spotkaniem Jacek Pulikowski.Jacek Pulikowski będzie gościł jeszcze 8 października o godz. 15.00 w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej. O godz. 19.00 spotka się ze słuchaczami w parafii Bożego Ciała w Siedlcach.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.