Kościół

Ks. dr Mariusz Świder: „Godność dziecka Bożego to największy dar, jaki otrzymaliśmy od Pana Boga”

Siedlce Pon. 25.10.2021 15:14:25
25
paź 2021

Z inicjatywy postulatora procesu beatyfikacyjnego, każdego 25 dnia miesiąca w siedleckiej katedrze jest sprawowana Msza Święta w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Ignacego Świrskiego. Dziś, 25 października homilię wygłosił ks. dr Mariusz Świder – Postulator Procesu Beatyfikacyjnego.

Kapłan zachęcał, aby podejmować dzieła Miłosierdzia nawiązując do listów, jakie na Tydzień Miłosierdzia pisał do wiernych były biskup siedlecki.

- Sługa Boży biskup Ignacy Świrski był nie tylko teoretykiem, ale i praktykiem Bożego Miłosierdzia - powiedział ks. Mariusz Świder. Postulator procesu beatyfikacyjnego mówił o pasterzu, jako o wielkim czcicielu Bożego Miłosierdzia.

W homilii w trakcie comiesięcznej Mszy Świętej w intencji procesu beatyfikacyjnego ks. Świder, zwrócił też uwagę, że hierarcha prezentował wzór życia prowadzącego do świętości. Zaznaczył, że biskup Ignacy Świrski nie tylko mówił o miłości i miłosierdziu, ale i nimi żył. Przypomniał, że niczym miłosierny samarytanin - niósł wsparcie i nadzieję ubogim materialnie i duchowo.

Dziś wierni modlili się także w intencjach, które zanoszone są i opisywane w Księdze Łask i Próśb oraz w skrzynce w internecie za wstawiennictwem Sługi Bożego bpa Ignacego Świrskiego. Księga na co dzień umieszczona jest przy wizerunku byłego Biskupa siedleckiego w prawej nawie katedry.

Tam też znajdują się obrazki z modlitwą o Beatyfikację Sługi Bożego i książeczki i jego osobie.

Wierni parafii katedralnej modlili się także 25 października o prawną ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.