Kościół

Męski Różaniec w Siedlcach

Siedlce Sob. 01.05.2021 15:20:50
01
maj 2021

1 maja, w pierwszą sobotę miesiąca, w Siedlcach odbył się Męski Różaniec. Wydarzenie wpisało się w peregrynację figury Matki Bożej Różańcowej w diecezji siedleckiej.

W Siedlcach w każdą pierwszą sobotę miesiąca mężczyźni spotykają się na wspólnej modlitwie różańcowej. W maju z inicjatywy wspólnoty formacyjnej Klub Ojca wydarzenie ma szerszy charakter. O godzinie 7.00 w siedleckiej katedrze odbyło się Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Celebrowana była Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy. Uroczyste wprowadzenie figury MB Różańcowej do Katedry miało miejsce 30 kwietnia. Peregrynacja figury w diecezji siedleckiej potrwa do 2 czerwca.

Po Eucharystii mężczyźni z różańcami w dłoniach wyruszyli w kierunku Kaplicy Ogińskich przy ul. Starowiejskiej. Przy figurze Matki Bożej m.in. odśpiewano Apel Jasnogórski oraz udzielono błogosławieństwa przybyłym uczestnikom. Męski Różaniec odbywa się w wielu miastach Polski. Mężczyźni wpatrzeni w przykład Błogosławionych Męczenników Podlaskich pragną tak jak oni stanąć ramię w ramię we wspólnocie mężczyzn, by przez wspólną modlitwę, umacniać swoją wiarę, męską tożsamość, oraz bronić wartości i ochraniać swoje rodziny.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook