Kościół

Mobilne USG dla Hospicjum

Siedlce Czw. 07.01.2021 15:50:00
07
sty 2021

Można zapewnić spokój i komfort psychiczny małych podopiecznych Domowego Hospicjum w Siedlcach wspierając zakup mobilnego USG. Do zapoznania się z akcją zachęca Fundacja Le Natiga, która przygotowała akcję na rzecz Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci w ramach podpisanej współpracy partnerskiej.

Zrzutka prowadzona jest TUTAJ

Domowe hospicjum ma pod opieką 12 nieuleczalnie chorych dzieci, których niestety ciągle przybywa. Istotną kwestię stanowi diagnostyka specjalistyczna, która możliwa jest obecnie wyłącznie w warunkach szpitalnych. Każdy wyjazd powoduje stres oraz problemy związane z transportem i pobytem dziecka w szpitalu, gdzie narażone jest na różnego typu infekcje. Ponadto sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest niesprzyjająca oraz stanowi duże zagrożenie dla chorych dzieci, które mają osłabiony układ odpornościowy. Ratunkiem są nowe mobilne technologie z branży medycznej tj. innowacyjne mobilne USG posiadające głowice USG z aplikacją mobilną, które można podłączyć bezpośrednio do telefonu lub tabletu. Sprzęt umożliwia przeprowadzenie szeregu specjalistycznych badań w warunkach domowych (tj. badania płuc, układu moczowego, jamy brzusznej, naczyń, tkanek miękkich, stawów, narządów położonych powierzchownie, badanie ECHO i FAST).

Zakup mobilnego USG to nadzieja i rozwiązanie bardzo istotnych problemów nieuleczalnie chorych dzieci, a także ich rodzin. To nieprawda, że nie ma już nic do zrobienia. Hospicjum to też życie. Niech liczy się każda chwila.

Jeśli chcesz nas wesprzeć w zbiórce, prosimy sfinalizuj wpłatę przez zrzutka.pl lub przekaż darowiznę bezpośrednio na rachunek bankowy Fundacji:
BNP Paribas Bank Polska S.A. 70 1600 1462 1893 0861 3000 0005
Fundacja LE NATIGA, ul. Samosiejki 3, 03-071 Warszawa
z dopiskiem MOBILNEUSG


Kampanię #małysprzętWIELKAPOMOC prowadzi Fundacja Le Natiga przy współpracy partnerskiej z Fundacją Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Szczegółowych informacji dot. zbiórki udziela Joanna Zawadzka tel.: 537 377 775.

Marta Suwara
Fundacja Le Natiga

MJa/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook