Kościół

Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Bpa Ignacego Świrskiego

Siedlce Pon. 25.07.2022 18:05:25
25
lip 2022

„Dzisiaj jest dzień bogaty w Świętych. W liturgii przeżywamy święto św. Jakuba i wspomina my św. Krzysztofa i modlimy się w procesie beatyfikacyjnym za naszego byłego biskupa siedleckiego” - mówił w siedleckiej katedrze 25 lipca Ksiądz Biskup Grzegorz Suchodolski podczas comiesięcznej Mszy św. o beatyfikację Sługi Bożego Bpa Ignacego Świrskiego.

„Świętość jest możliwa dla każdego, nie dlatego, że jesteśmy dobrzy, idealni ale dlatego, że w swoim życiu wybieramy Jezusa i chcemy Go wiernie naśladować. I nie chodzi o to żeby zająć miejsce po Jego lewej lub prawej stronie, jak chciała matka św. Jakuba ale ważne aby zająć to miejsce miejsce, które Pan Bóg nam w naszym osobistym planie rozwoju przygotował” – mówił bp Grzegorz.

Homilię podczas Eucharystii wygłosił postulator procesu beatyfikacyjnego bpa Świrskiego, ks. Mariusz Świder. Kapłan podkreślał, że przywoływany kandydat na ołtarze, bp Świrski swoje życie powierzył Panu Bogu, pozwolił, żeby On go prowadził. „Biskup Ignacy Świrski był człowiekiem, który nie tylko słowem ale i całym swoim życiem przypominał Jezusa. Ta współpraca z Bożą łaską przez lata pracy w diecezji siedleckiej była widoczna. Codziennie stawiał sobie pytanie „gdzie mam działać”? Życiem i swoją postawą odpowiadał, bo po wojnie nie brakowało biednych duchowo i materialnie” – kontynuował ks. Mariusz Świder.
POSŁUCHAJ

Kolejna Msza Święta w intencji beatyfikacji Sługi Bożego bpa Ignacego Świrskiego odbędzie się 25 sierpnia o godz. 12:00 w katedrze siedleckiej.

Pierwsza liturgia miała miejsce 25 kwietnia 2018 r. i rozpoczęła co miesięczne Msze św. o beatyfikację Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego.

Do modlitw, w procesji z darami podczas Liturgii dołączane są też intencje zanoszone za wstawiennictwem Sługi Bożego zapisane przez internautów na stronie internetowej poświęconej biskupowi Ignacemu: www.biskupswirski.pl.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.