Kościół

Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego

Siedlce Czw. 25.11.2021 16:35:04
25
lis 2021

W intencji beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego, 25 listopada w siedleckiej katedrze sprawowana była Msza św. Eucharystii przewodniczył ks. Mariusz Świder, postulator procesu beatyfikacyjnego.

W homilii kapłan mówił m.in. w nawiązaniu do dzisiejszej Ewangelii i pierwszego czytania, że Bóg ocala tego, kto się do niego ucieka. - Różne lwy mogą nas kąsać, straszyć i ryczeć wokół nas. Wspominamy dziś bpa Świrskiego, który też był kąsany w swoim życiu i straszony przez lwy. Lew komunizmu, który chciał go unicestwić, podsłuchiwał i chciał go oczernić. Biskup Świrski swoją postawą pokazał, że mocno wierzy Panu Bogu – mówił ks. Mariusz Świder.Msze św. w intencji beatyfikacji biskupa Ignacego Świrskiego sprawowane są każdego 25 dnia miesiąca o godz. 12.00. Eucharystii przewodniczą kapłani oficjalnie włączeni do trybunału powołanego w sprawie procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, albo osobiście postulator procesu.

Intencje modlitewne za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego można składać na stronie: http://diecezja.siedlce.pl/biskup-swirski/skrzynka-intencji/

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook