Kościół

Msza Święta w intencji beatyfikacji Biskupa Ignacego Świrskiego

Siedlce Śr. 25.11.2020 12:41:00
25
lis 2020

„Biskup Ignacy był mocno stąpającym po ziemi człowiekiem zawierzenia Panu Bogu zarówno swojego życia jak i posługi pasterskiej i tych wszystkich, którym przewodził w wierze realizując misje Kościoła jako biskup”- mówił ks. dr Mariusz Świder. Postulator procesu beatyfikacyjnego przewodniczył 25 listopada w południe Mszy Świętej w siedleckiej katedrze.

Każdego 25-go dnia miesiąca kościół lokalny modli się o beatyfikację byłego biskupa siedleckiego.

„Kiedy dzisiaj zatrzymujemy się w modlitwie nad beatyfikacją Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego, chcemy jednocześnie poznawać jego historię życia. Wobec słów Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii dotyczących prześladowań, biskup Ignacy jawi się nie jako pesymista i człowiek zatrwożony lecz jako pasterz zatroskany o zbawienie swoich owiec i dobro Kościoła w czasie próby” - zaznaczył ksiądz Świder. „Smucił się ówczesnymi atakami ma Kościół i licznymi prześladowaniami ludzi wierzących, ale jego wiara okazała się o wiele silniejsza od smutku” - dodał.

Co miesiąc Mszy Świętej w intencji procesu beatyfikacyjnego Biskupa Świrskiego przewodniczy kapłan, oficjalnie włączony do Trybunału powołanego do procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego albo osobiście postulator procesu ks. dr Mariusz Świder.


Mja [ja]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.