Kościół

Nowa publikacja Wydawnictwa Unitas. Martyrologium, czyli męczeństwo Unii na Podlasiu

Siedlce Pon. 18.01.2021 11:42:00
18
sty 2021

W tym roku, przypada okrągła 25 rocznica beatyfikacji Błogosławionych Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy, Męczenników z Pratulina, Unitów Podlaskich, których wyniósł na ołtarze św. Jan Paweł II 6 października 1996 roku. O męczeństwie Unitów na Podlasiu możecie Państwo przeczytać w najnowszej publikacji Wydawnictwa Unitas, będącej reprintem książki z 1905 r. napisanej przez ks. Józefa Pruszkowskiego.

"Martyrologium, czyli męczeństwo Unii na Podlasiu" to zebrany przez ks. Józefa Pruszkowskiego (świadka tamtych wydarzeń) z wiarygodnych źródeł opis heroizmu w wierze, którego owocem była męczeńska śmierć Unitów - Błogosławionych Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy, Męczenników z Pratulina, Unitów Podlaskich.

Ks. Józef będący proboszczem łacińskiej parafii Janów Podlaski, na podstawie autentycznych świadectw opisał prześladowanie Unitów Podlaskich w książce Martyrologium czyli Męczeństwo Unii na Podlasiu, wydanej po raz pierwszy w 1905 roku w Krakowie.

Publikację można nabyć TUTAJ

Przypominamy, że od 14 stycznia trwa Nowenna poprzedzająca wspomnienie Błogosławionych Męczenników Podlaskich przypadające 23 stycznia. Więcej szczegółówTUTAJ

[ja]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook