Kościół

Nowa siedziba Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej

Siedlce Śr. 24.11.2021 08:42:52
24
lis 2021

W Siedlcach odbyło się poświęcenie nowej siedziby Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej. Od października, studenci tej placówki uczą się w salach znajdujących się w podziemiach parafii św. Józefa w Siedlcach.

23 listopada miała miejsce prezentacja poszczególnych pomieszczeń oraz poświęcenie, którego dokonał Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. - Bardzo się cieszę, że takie miejsce powstało dla tych, którzy chcą dbać o piękno muzyki liturgicznej w kościołach diecezji siedleckiej – mówił Pasterz Kościoła Siedleckiego.

Jak dodała Małgorzata Trzaskalik – Wyrwa - Dyrektor Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej, w nowej siedzibie przygotowano sale do kształcenia muzycznego, wyposażono je w odpowiednie wytłumienie akustyczne, instrumenty i sprzęty potrzebne do pracy. - Dzięki temu możemy w komfortowych warunkach pracować indywidualnie i grupowo.

Do tej pory zajęcia odbywały się w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach. Był to bardzo dobry czas. Małgorzata Trzaskalik – Wyrwa dziękuje dyrekcji Szkoły Muzycznej za życzliwe przyjęcie w tej placówce, ale jednocześnie cieszy się, że „są już u siebie”.

Uroczyste poświęcenie nowej siedziby Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej zakończył koncert studentów i pedagogów siedleckiego studium oraz agapa.
Poświęcenie siedziby Studium wpisuje się w trwające Dni Muzyki Kościelnej, organizowane przez Komisję ds. Muzyki Kościelnej diecezji siedleckiej i Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej.

Przygotowano też kolejne wydarzenia. 24 listopada w kaplicy w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu Nowym o godzinie 19.30 wystąpi zespół muzyki dawnej JERYCHO pod kierunkiem Bartosza Izbickiego.

W kolejnych dniach zaplanowano jeszcze koncerty w siedleckiej katedrze, w parafiach w Niwiskach i Wołyńcach. Ostatnim punktem Dni Muzyki Kościelnej będzie koncert organowy w katedrze siedleckiej w wykonaniu Mateusza Rzewuskiego. Początek – 28 listopada o godzinie 19.00 W tym dniu zostanie także rozstrzygnięty Diecezjalny Konkurs Kompozytorski.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook