Kościół

O. Maciej Ziębiec na obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej

Siedlce Śr. 07.12.2022 17:27:12
07
gru 2022

W środę, 7 grudnia Caritas Diecezji Siedleckiej obchodziła Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Gościem specjalnym zaproszonym na tą uroczystość był ojciec Maciej Ziębiec, redemptorysta, misjonarz miłosierdzia Caritas Polska, rekolekcjonista.

Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza rozpoczęła o godz. 15.00 uroczysta Msza św. w Katedrze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Siedlcach, którą sprawował o. Maciej razem z Dyrektorem Caritas Diecezji Siedleckiej - ks. Pawłem Zazuniakiem. Po Mszy, w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ulicy Biskupa Świrskiego, odbyło się spotkanie z ojcem Maciejem, ks. Pawłem Zazuniakiem, na które zostali zaproszeni wszyscy wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej. Na spotkanie stawiło się zarówno młodsze pokolenie, ale także seniorzy z Siedlec i regionu m.in. Włodawy. Po przemówieniu ks. Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej, ks. Pawła Zazuniaka, głos zabrał zaproszony gość. O. Maciej Ziębiec jest odpowiedzialny za parafialne zespoły Caritas i swoją wiedzą oraz siłą wspiera wszystkich w pomaganiu innym. Podczas spotkania podkreślił, że „największą miłością dla niego jest drugi człowiek i kontakt z nim”. Mówił jak bardzo ważne zadanie w obecnych czasach ma wolontariusz. Jak powiedział: „jest to osoba, która całym sercem otwarta jest na drugiego człowieka i bezinteresowną pomoc mu”. Zaznaczył także jak ważne jest, by wolontariusze czuli chęć pomocy i pomagali od serca.

Po przemówieniu przyszła pora na pytania wolontariuszy, a także podziękowania. Jedna z wolontariuszek z Ukrainy podziękowała całemu zespołowi Caritas za okazaną Ukrainie pomoc, wsparcie i przyjęcie w Polsce jak członka rodziny. Potem przyszła kolej na wręczenie pamiątkowych dyplomów z podziękowaniami dla wolontariuszy. Ks. Paweł Zazuniak osobiście podziękował wszystkim za przybycie i działania, a pracownicy Caritas Diecezji Siedleckiej - Beata Prokurat i Michał Szmulik wręczyli zaproszonym gościom symboliczne róże, dziękując za ich wkład w rozwój Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej. Po wręczeniu podziękowań znalazł się czas na wspólne rozmowy na temat dalszych inicjatyw.

KC/DW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.