Kościół

Pielgrzymka Kobiet - świadectwo Małgorzaty Kotwicy

Siedlce Pt. 04.06.2021 18:41:38
04
cze 2021

Podczas VI Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet do Pratulina, która odbyła się 30 maja świadectwo swojego nawrócenia i doświadczenia miłości Pana Boga wygłosiła Małgorzata Kotwica – pisarka, której publikacje znajdują się w ofercie Wydawnictwa UNITAS.

Pani Małgorzata w bardzo szczery sposób opowiedziała historię swojego życia, nie kryjąc prawdy o tym, że popełniła wiele błędów i przez długie lata trwała w ciemności z daleka od Boga i Kościoła. Boża miłość, której doświadczyła, otworzyła jej oczy, by mogła dostrzec potrzeby innych, zmienić swoje życie i zaufać Bogu do tego stopnia, by żyć w tzw. „białym małżeństwie”.

Całego świadectwa Pani Małgorzaty można wysłuchać poniżej:


Podczas wystąpienia w Pratulinie zostały zaprezentowane dwie pozycje książkowe, których autorką jest Małgorzata Kotwica.

Pierwsza z książek „Kwiaty Boga” to zbiór prawdziwych historii kobiet, których życie zostało naznaczone przemocą i opuszczeniem; kobiet, które odważyły się wejść jeszcze raz w pandemonium przeszłości. Nie wszystkie były na to gotowe. Ich życie nigdy nie będzie tematem podniosłego filmu, ich twarze nie znajdą się na okładkach gazet. Ten heroizm jest cichy, niepozorny, naznaczony mozolnym stawianiem nogi za nogą w drodze pod górę i przez to możliwy w życiu każdego z nas.

Druga książka „Łzy Boga” pokazuje zmiany, jakie dokonują się w ludzkiej duszy podczas odosobnienia, obnaża warunki więzienne zwykłemu czytelnikowi, łamie stereotypy o ludziach, którymi na co dzień pogardzamy. To przybliżenie portretu człowieka – więźnia jako zwykłego człowieka, pozbawionego piętna przeszłości, człowieka potrzebującego nie litości, ale wsparcia, zrozumienia i miłosierdzia.

„Łzy Boga, to zbiór prawdziwych i bardzo trudnych historii, które napisało życie. Nie nastawiaj się na lekką lekturę, którą po przeczytaniu odstawisz na półkę. To pozycja, która zmusza do refleksji, zatrzymania się choć na chwilę. Przejdziesz przez piekło życia opisanych zdarzeń, od pijackich libacji, przemoc w domu rodzinnym, kradzieże, rozboje, poprzez wykorzystywanie seksualne, dochodząc do przestępstwa i kary.” – czytamy w recenzji Wydawcy.

Książkę „Łzy Boga” można znaleźć w ofercie Wydawnictwa „Unitas” www.wydawnictwo-unitas.pl Natomiast pozycja „Kwiaty Boga” jest dostępna u księży z Katolickiego Radia Podlasie podczas Radiowych Niedziel.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Paweł Broński
+48.503545053

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.