Kościół

Pielgrzymka rodzin do Sanktuarium Św. Józefa w Siedlcach

Siedlce Śr. 21.04.2021 18:00:41
21
kwi 2021

Domowy Kościół Diecezji Siedleckiej zaprasza rodziny na pielgrzymkę do św. Józefa, która odbędzie się 30 kwietnia. Uczestnicy pielgrzymki spotkają się w Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 19.00 od zawiązania wspólnoty, natomiast centralnym punktem spotkania będzie Eucharystia.

„ Ufność ludu do św. Józefa streszcza się w wyrażeniu: Ite ad Ioseph” - pisał w swoim liście papież Franciszek. "Ite ad Ioseph" to łacińskie słowa, które znaczą: Idźcie do Józefa. Jest to nawiązanie do czasu głodu w Egipcie, kiedy ludzie prosili faraona o chleb, a on odpowiedział: „Udajcie się do Józefa i, co on wam powie, czyńcie” (Rdz 41, 55). My udajemy się do nowego Józefa, Oblubieńca Maryi i Opiekuna Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Chcemy prosić Go nie tyle o chleb ziemski, lecz o to, by pomógł nam odnaleźć jedyny Chleb, który daje żyje wieczne – Eucharystię” – napisali w zaproszeniu organizatorzy.

W związku z panującą epidemią i obowiązującymi obostrzeniami w kraju spotkanie będzie organizowane w sposób zapewniający pełne bezpieczeństwo sanitarne dla uczestników, których organizatorzy proszą jednocześnie o zachowanie odpowiedniego dystansu i posiadanie maseczek. Będzie również możliwość uczestnictwa w formie online poprzez transmisję internetową.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook