Kościół

Pierwszy dzień HOSANNA FESTIVAL w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus i sobotnie próby w CKiS

Siedlce Sob. 17.09.2022 10:13:20
17
wrz 2022

W parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach 16 września rozpoczął się 29. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna Festival”. Trzydniowe wydarzenie zainaugurowała Msza św. a po niej wspólne uwielbienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę od rana w CKiS trwały próby.

Mszy św. rozpoczynającej „Hosanna Festiwal” w piątek przewodniczył o. Bartosz Koślik – wikariusz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Homilię wygłosił zaś ks. Wojciech Sobieszek – asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. Oprawę muzyczną Wieczoru Uwielbienia przygotowała schola KSM, działająca przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
Przegląd zespołów biorących udział w części konkursowej festiwalu rozpocznie się dziś, 17 września o godz. 15.00 w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki. Po występach na scenie zaprezentuje się zespół Exodus 15.

Tymczasem od rana w CKiS trwały próby zespołów, które wystąpią w konkursie. Katarzyna Chacińska rozmawiała z ks. Wojciechem Sobieszkiem, asystentem diecezjalnym KSM. Jednym z wykonawców podczas Hosanna Festival będzie ks. Piotr Jarosiewicz, duszpasterz młodzieży diecezji drohiczyńskiej. W rozmowie z Katarzyną Chacińską kapłan zachęcał do przybycia na koncerty. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w niedzielę, 18 września w tym samym miejscu o godz. 16.00.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.