Kościół

Podsumowano czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę

Siedlce Czw. 22.09.2022 14:38:38
22
wrz 2022

W dniach 19 - 21 września odbyło się ogólnopolskie spotkanie Kierowników Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę. Miejscem zjazdu było Centrum Dialogu i Spotkań Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach.

W trakcie tego spotkania dokonano analizy z odbytych tegorocznych pielgrzymek. Był to czas także podzielenia się doświadczeniami z poszczególnych diecezji. Diecezję siedlecką reprezentowali: ks. Marek Strzeżysz oraz ks. Piotr Hawryluk.

Spotkaniu przewodniczył ks. prałat Marian Janus – Krajowy Koordynator Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę, który w tym roku obchodził jubileusz 50-lecia posługi kapłańskiej. Swoją obecnością zaszczycili także bp Krzysztof Zadarko (Przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek), o. Waldemar Pastusiak (Kustosz Sanktuarium na Jasnej Górze) oraz bp Jan Piotrowski (ordynariusz kielecki).

Drugiego dnia obrad, zgromadzeni odwiedzili Bazylikę Kolegiacką Narodzenia NMP w Wiślicy. Eucharystii przewodniczył bp Krzysztof Zadarko. W homilii podkreślił wartość poświęcenia się dla pielgrzymów, którzy potrzebują dziś, bardziej niż kiedykolwiek, autentycznego świadectwa dobrych i ofiarnych pasterzy, którzy prowadzą ludzi do osobowego spotkania Jezusa w swoim życiu.Info i foto: ks. Piotr Hawryluk – Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.