Kościół

Radiowa pielgrzymka na Roztocze

Siedlce Niedz. 18.09.2022 12:53:30
18
wrz 2022

Radecznica, Zamość, Zwierzyniec i Krasnobród - to miejsca, które znalazły się w programie jednodniowej pielgrzymki na Roztocze. 15 września słuchacze Katolickiego Radia Podlasie odwiedzili malowniczo położone miejsca Roztocza.

W grupie pielgrzymującej po Roztoczu znaleźli się m.in. słuchacze z Kół Przyjaciół z Nakor, Krynicy, Śmiar, Biard, członkowie zespołu Babie Lato, działającego przy GOK w Suchożebrach. Pierwszym miejscem odwiedzonym przez grupę było Sanktuarium w Radecznicy. To jedyne na świecie miejsce objawień św. Antoniego z Padwy.

Po południu uczestnicy zawitali do Zamościa, nazywanego "perłą Renesansu". Wizyta w założonym przez Jana Zamoyskiego mieście nie mogłaby się odbyć bez zwiedzenia  Starego Miasta. W 1992 r. UNESCO wpisała zamojską Starówkę na listę Światowego Dziedzictwa Kultury.  Podczas pobytu w Zamościu słuchacze odwiedzili także Katedrę Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła.

Po wizycie w Zamościu pielgrzymi udali się do położonego nieopodal Zwierzyńca. Tam zobaczyli barokowy kościół pw. św. Jana Nepomucena, zwany kościółkiem na wyspie - jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków w Zwierzyńcu i na całym Roztoczu. Urokliwie położony, odbijający się w wodzie kościół przyciąga nie tylko wiernych, ale też fotografów i miłośników artystycznych miejsc. 

Ostatnim punktem pielgrzymki była wizyta w Krasnobrodzie. Pielgrzymi odwiedzili Kaplicę na Wodzie oraz Sanktuarium Maryjne. Historię tych miejsc w interesujący sposób przybliżyła pani przewodnik. W jej opowieściach nie zabrakło ciekawostek i anegdot.

Organizatorem pielgrzymki było Diecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Arka.Fot. ks. Marcin Chruściel, ks. Paweł Broński, js

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.