Kościół

Rekolekcje dla katechetów z diecezji siedleckiej

Siedlce Pon. 27.09.2021 18:12:26
27
wrz 2021

Od 24 do 26 września w domu rekolekcyjnym w Opolu Nowym odbywał się kolejny turnus rekolekcji dla katechetów diecezji siedleckiej. Tym razem prelegentem był ks. dr Rafał Pietruczuk wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego i dyrektor Dzieła Biblijnego Diecezji Siedleckiej a myślą przewodnią spotkania była pogłębiona refleksja nad życiem biblijnego Dawida.

W trakcie codziennych konferencji, adoracji, nabożeństwa pokutnego i Eucharystii, a nade wszystko indywidualnych spotkań ze Słowem uczestnicy próbowali odkrywać w życiu tego Patriarchy oraz w swoim życiu, że "człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce" (1 Sm 16,7).

- Tak poznaliśmy Dawida Zwycięzcę, Dawida Króla, Dawida Miłosiernego oraz Dawida upadłego i nawróconego do Boga. Nie zabrakło też świadectw i dzielenia się usłyszanym Słowem – informuje Tomasz Końko, uczestnik spotkania.

Kolejne terminy rekolekcji biblijnych rekolekcji dla katechetów pod kierunkiem ks. dr. Rafała Pietruczuka odbędą się w dniach 1-3 i 15-17 października. Udział należy potwierdzić w Wydziale Nauczania Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.Tekst i foto: Tomasz Końko.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.