Kościół

Siedlce: III Diecezjalny Zjazd Apostolatu „Margaretka”

Siedlce Sob. 17.09.2022 22:31:16
17
wrz 2022

Członkowie Apostolatu „Margaretka” z całej diecezji siedleckiej przybyli 17 września do Sanktuarium Św. Józefa w Siedlcach, aby modlić się o świętość kapłanów. Tego dnia odbył się III Diecezjalny Zjazd Apostolatu "Margaretka". Centralnym punktem Zjazdu była Eucharystia pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. Był czas na katechezę, świadectwo, wspólną modlitwę i agapę.

„Margaretki są obecne i potrzebne w moim kapłańskim życiu - mówił rozpoczynając spotkanie ks. Sebastian Bisek – opiekun duchowy tego Aposolatu. Nieustannie jestem wdzięczny za omadlanie mojego życia i wierzę, że każdy z kapłanów, którego otaczacie modlitwą odczuwa Waszą ogromną duchową pomoc”.
W ciągu ostatnich kilkunastu lat wzrasta liczba osób, którym bardzo zależy na uświęceniu kapłanów. Wiele osób wspiera swoją żarliwą modlitwą kapłanów oraz modli się, aby ich nie zabrakło.
„Szatan uderza zawsze w tych, którzy pragną żyć w przyjaźni z Bogiem, którzy pragną podążać drogą zbawienia, drogą świętości, drogą wiary w Jezusa Chrystusa – mówił w homilii biskup siedlecki Kazimierz Gurda.
Pośród tych osób najbardziej atakuje tych, którzy złączyli swe życie z Chrystusem w sakramencie kapłaństwa. Szatan nie może znieść, że związali się z Chrystusem więzami przyjaźni i miłości. (…) Dlatego tak bardzo potrzebni są wierni, którzy będą się za konkretnego księdza, biskupa modlić, będą wspierać w walce o świętość – kontynuował pasterz diecezji siedleckiej.
Ksiądz Biskup Gurda dziękował w imieniu wszystkich księży diecezji siedleckiej za modlitwę w ich intencji oraz za umartwienie, które wierni podejmują w intencji duszpasterzy.
Apostolat Margaretka – to ruch osób modlących za kapłanów, który powstał w Kanadzie w 1981 roku. Jego podstawową komórką jest tzw. margaretka. Jest to grupa modlitewna w intencji konkretnego kapłana, która swą nazwę zaczerpnęła od nazwy kwiatu. Siedem płatków reprezentuje siedem osób, które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza, każda w jednym dniu tygodnia. Grupa wspiera modlitwą działalność duszpasterską księdza i jego życie duchowe.
Zjazd Apostolatu Margaretka zakończyła wspólna modlitwa w intencji kapłanów.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.