Kościół

Siedlce po raz piąty zagrały dla Jezusa

Siedlce Pt. 17.06.2022 07:45:25
17
cze 2022

W Boże Ciało w Siedlcach odbył się koncert uwielbienia pod hasłem: „Pokój mój daję wam.” Słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana, zebranych uwrażliwiły na znaczenie pokoju w codziennym życiu, poszczególnych osób jak i całych narodów. Spotkanie ewangelizacyjne pokazało znaczenie pokoju w relacjach międzyludzkich jak i to, że tylko Jezus jest jego dawcą.

- Chcieliśmy przyjąć taki temat, aby wobec tego wszystkiego co dzieje się wokół nas, dzisiejszego wieczoru uwielbić Jezusa Chrystusa, który jest Panem każdej sytuacji, także tych które nas przerażają, jeśli tylko my w te sytuacje zechcemy Go zaprosić - wskazał ks. kan. Tomasz Bieliński - dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Siedlcach.
Wydarzenie podzielone było na dwie części. W pierwszej – koncertowej, wystąpił białostocki zespół Schola Adonai prowadzony przez Piotra Kurstaka. Ze sceny można było usłyszeć utwory dość dobrze znane. Ważnym elementem tego spotkania było głoszenie Dobrej Nowiny, które poprowadził ks. Tomasz Bieliński.

W czasie koncertu był także czas na świadectwo życia członka Scholi Adonai. Był to także okres na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. W czasie adoracji w sposób szczególny modlono się o dar pokoju w ludzkich sercach, w naszych rodzinach, Ojczyźnie, a także dla dotkniętej wojną Ukrainy.

Na koniec zebranych pozdrowił i udzielił pasterskiego błogosławieństwa ks. bp Grzegorz Suchodolski. - Dziś błogosławieństwo Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie objęło już całe nasze życie. Mam teraz pobłogosławić, ale chcę to zrobić razem z wami, bo bez was nie byłoby tego dzieła błogosławienia, zwłaszcza najmłodszego pokolenia. Dlatego chcę teraz żeby dzieci znalazły się przy swoich rodzicach i rodzice przy swoich dzieciach. […] Teraz rodzice razem ze mną będą błogosławić swoje dzieci. I niech ta praktyka pozostanie w was co najmniej przez oktawę Bożego Ciała, a może jak Pan Bóg pozwoli także i dłużej. Błogosławcie je codziennie. […] Błogosławcie nieustannie, bo w błogosławieństwie jest źródło łaski. Jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni do błogosławienia. Jezus daje nam taką moc - wskazał i zachęcił biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda oraz Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik. Organizatorami wydarzenia byli: Szkoła Nowej Ewangelizacji diecezji siedleckiej, parafie siedleckie: św. Jana Pawła II i św. Józefa oraz Wspólnota Jednego Ducha.


Tekst: ks. Marek Weresa
Fot. Kamil Skorupski/ks. Marek Weresa

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.