Kościół

Spotkanie Chóru śpiewającego na uroczystości beatyfikacji Męczenników Podlaskich

Siedlce Niedz. 10.10.2021 14:43:42
10
paź 2021

W sobotę, 9 października zebrali się chórzyści, którzy 25 lat temu uczestniczyli w Rzymie w uroczystości beatyfikacji Męczenników Podlaskich. Spotkanie miało miejsce w gościnnych progach WSD, gdyż organizatorem zjazdu był ks. Rektor Piotr Paćkowski – ówczesny dyrygent chóru.

Historia powstania chóru
Chór Diecezji Siedleckiej powstał 1996 r. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Ks. Piotr Paćkowski wraz z Piotrem Karwowskim nawiązali kontakt i przeprowadzili przesłuchania w ówczesnych środowiskach muzycznych oazowych i pielgrzymkowych. Tak powstała grupa około 40 młodych ludzi, którzy na zgrupowaniach przygotowali szeroki repertuar śpiewów. 6 października 1996 roku w Rzymie wzięli udział we Mszy św. pod przewodnictwem Ojca Świętego Jana Pawła II.
Chór nie funkcjonował dalej w tym składzie, ale był fundamentem powstania większego zespołu, śpiewającego w czasie wizyty Jana Pawła II w Siedlcach. Członkowie chóru przez wiele lat angażowali się w wiele inicjatyw muzycznych i duszpasterskich w diecezji siedleckiej.
"Dobrze spotkać się z Przyjaciółmi. Chociaż dzisiaj nie łączą nas, jak przed laty, wspólne projekty, ale pozostała pewna wrażliwość i te same wartości, które pamiętamy z wyjazdu do Rzymu 25 lat temu" - czytamy w relacji ze spotkania nadesłanej do naszej redakcji.fot. J. Korzeniowski, W. Miszczak
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.