Kościół

Święcenia prezbiteratu w katedrze siedleckiej

Siedlce Czw. 10.06.2021 12:59:14
10
cze 2021

Dziewięciu diakonów z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji siedleckiej zostanie włączonych do grona kapłanów. Uroczystości będą miały miejsce w katedrze siedleckiej w sobotę 12 czerwca o godz. 10.00. Święceń udzieli diakonom biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Obecnie diakoni uczestniczą w rekolekcjach w Sanktuarium Maryjny w Kodniu. Przewodniczy im ojciec duchowny seminarium ks. Maciej Majek.

Do święceń przygotowują się: Damian Gadamer (parafia pw. św. Jadwigi w Mokobodach), Adrian Paweł Gendek (parafia pw. św. Józefa w Trąbkach), Grzegorz Góraj (parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach), Paweł Konieczny (parafia Trójcy Przenajświętszej w Staninie), Patryk Dariusz Krzymowski (parafia pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim), Adrian Kubak (parafia Świętej Rodziny I Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sobolewie), Łukasz Kwasowiec (parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim), Kacper Osak ( parafia Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim) , Robert Zbigniew Piegdoń ( parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie).
Katolickie Radio Podlasie przeprowadzi w sobotę transmisję święceń kapłańskich z siedleckiej katedry.

SŁUCHAJ ON-LINE

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.