Kościół

Święto patronalne Apostolatu Maryjnego /ZDJĘCIA/

Siedlce Pt. 27.11.2020 09:40:00
27
lis 2020

Święto patronalne przeżywał 27 listopada Apostolat Maryjny działający przy katedrze siedleckiej. Przypada ono w 190. rocznicę objawień Matki Bożej św. Katarzynie Labouré.

W południe była celebrowana Msza Święta w intencji członków, sympatyków i czcicieli Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Dariusz Mioduszewski. Po Mszy św. odbył się obrzęd błogosławieństwa i wręczenia Cudownych Medalików.


Początki Apostolatu Maryjnego w parafii katedralnej sięgają maja 1995 roku, kiedy ks. Teofil Herrmann, przybył do parafii katedralnej w Siedlcach, w celu założenia grupy maryjnej. Proboszczem był wówczas ks. Henryk Wierzejski.

26 października 1996 roku w katedrze, podczas uroczystej Mszy świętej, kandydaci złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet członków Apostolatu Maryjnego. Z rąk ks. Dyrektora Apostolatu Maryjnego, wszyscy członkowie otrzymali Cudowne Medaliki. Opiekunem grupy parafialnej został ks. Andrzej Popławski. Nominację moderatora diecezjalnego Apostolatu Maryjnego otrzymała Władysława Kaliszuk.

Spotkania Apostolatu Maryjnego odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca w sali na plebanii o godz. 16.30. Obok spotkań apostolat polega na odwiedzinach chorych w domach i szpitalach, organizacji pielgrzymek, uczestnictwie w życiu parafii. W niedziele członkowie rozprowadzają przed katedrą gazetę Echo Katolickie. W soboty przewodniczą modlitwom wieczornym, a w poniedziałki – prowadzą koronkę do Bożego Miłosierdzia w Katolickim Radio Podlasie. Modlitwą i ofiarami wspierają działalność misyjną.

Oznaką Apostolatu Maryjnego jest awers i rewers Cudownego Medalika wyrażony na tarczy.

MJa/DW

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.