Kościół

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w siedleckiej Katedrze

Siedlce Wt. 08.12.2020 15:34:00
08
gru 2020

8 grudnia Kościół obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji w katedrze siedleckiej o godzinie 12.00, biskup siedlecki Kazimierz Gurda przewodniczył uroczystej sumie odpustowej.

„W czasie Adwentu stajemy przed Najświętszą Maryją Panną Niepokalanie Poczętą. Osoba Maryi wypełnia ten okres roku liturgicznego. W kościołach sprawowane są Msze święte zwane Roratami, w których nasza modlitwa płynie do Boga przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny. W Niej wypełnia się oczekiwanie na przyjście Zbawiciela - mówił w homilii Biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Dzisiejsza uroczystość pragnie przypomnieć nam fizyczne i duchowe piękno Maryi. Podziwiamy Jej piękno, cieszymy się, tęsknimy za nim.

Maryja Niepokalanie poczęta, czyli poczęta bez grzechu pierworodnego i wolna od grzechów, które stanowią jego konsekwencje jest nam bliska. (…) Maryja stała się dla nas nauczycielką i wychowawczynią, dlatego tak ważne jest abyśmy brali z niej wzór. Bóg ukazuje nam w Najświętszej Maryi Pannie Niepokalanej piękno i czystość serca, bezgrzeszność i nieśmiertelność. Tymi darami została Maryja obdarzona w niepokalanym poczęciu. Została pokazana całemu rodzajowi ludzkiemu, jako wzór skierowania swojego serca ku Bogu – kontynuował podczas uroczystości odpustowych biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest świętem patronalnym kościoła katedralnego w Siedlcach.

fot. Monika Jabłkowska/ Piotr Grabowski
MJa [MSz]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook