Kościół

Wspomnienie św. Cecylii w katedrze siedleckiej

Siedlce Wt. 22.11.2022 13:34:50
22
lis 2022

Pieśnią wyśpiewaną ku czci św. Cecylii, patronki muzyków, 22 listopada rozpoczęła się Eucharystia w katedrze siedleckiej. Liturgii przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Biskup przypomniał w homilii życie jednej z najsłynniejszych męczennic Kościoła Rzymskiego – św. Cecylii. - Z przekazu historycznego wiemy, że poniosła śmierć męczeńską. Jako wierząca w Chrystusa, podejmowała wezwania, jakie na nią przychodziły - mówił w homilii biskup Kazimierz Gurda.
Pasterz diecezji siedleckiej mówił, że św. Cecylia - zwłaszcza dla ludzi młodych - jest wzorem do naśladowania. - Zachęca nas, abyśmy wytrwali w wierności Jezusowi. Ta nasza wytrwałość musi być wpleciona do czasów, w jakich żyjemy - kontynuował pasterz diecezji.

Na zakończenie liturgii ks. Piotr Radzikowski - Przewodniczący Diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej, złożył życzenia wszystkim muzykom kościelnym.
Msze św. transmitowała diecezjalna telewizja Faro TV:


Do 26 listopada, codziennie w parafiach diecezji siedleckiej organizowane są koncerty. Przed nami jeszcze koncert pieśni o odkupieniu 23 listopada, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18:00 w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach.

24 listopada zaplanowano „Wieczernię ku czci św. Jozafata” w parafii Wniebowzięcia NMP w Niwiskach.

Dzień później 25 listopada, po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się koncert w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Wiśniewie.

Ostatnim punktem Dni Muzyki Kościelnej będzie recital organowy w katedrze siedleckiej. Początek – 28 listopada o godzinie 19.00. W tym dniu zostanie także rozstrzygnięty Diecezjalny Konkurs Kompozytorski na stworzenie melodii pieśni ku czci św. Jozafata.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook