Kościół

Wystawa o Papieżu Polaku

Siedlce Śr. 05.10.2022 09:32:24
05
paź 2022

Od 5 października, na placu Kurii Diecezjalnej Siedleckiej będzie można oglądać plenerową fotograficzną wystawę „Urodziłem się w Wadowicach”. Ekspozycja Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, jest jednym z elementów wydarzeń towarzyszących Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Wystawa „Urodziłem się w Wadowicach” powstała w ramach przygotowań do setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Przez pryzmat zdjęć ekspozycji stałej w Domu Rodzinnym Karola Wojtyły pokazuje ona postać Ojca Świętego, jego słowa, które kierował do ludzi, a które są wciąż niezmiennie aktualne.

Jak wskazał dla tygodnika „Echo Katolickie” ks. Łukasz Piórkowski – Dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach: „Wystawa nie tylko prezentuje wiele oryginalnych eksponatów związanych z kolejnymi etapami życia Ojca Świętego, ale również pozwala zwiedzającym zajrzeć w głąb serca, uczuć i wrażliwości tego niezwykłego człowieka”.

Mobilna ekspozycja składa się z dwóch modułów stworzonych z 11 dwustronnych tablic. Jej premiera odbyła się na Rynku Głównym w Krakowie w lipcu 2017 r. Prezentowana była w Nowym Sączu, Tarnowie, Bielsku-Białej, Kalwarii Pacławskiej, Skoczowie, Świdnicy czy w Preszowie na Słowacji.

Wystawę w Siedlcach będzie można oglądać do 26 października.


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook