Kościół

Za 100 dni #BEATYFIKACJA

Siedlce Sob. 05.06.2021 10:37:39
05
cze 2021

100 dni przed beatyfikacją Stefana Kardynała Wyszyńskiego, czyli 5 czerwca rusza projekt #Beatyfikacja. Publikując w mediach społecznościowych wpisy, filmy czy zdjęcia związane z kardynałem Stefanem Wyszyńskim i matką Różą Czacką można włączyć się w akcję #Beatyfikacja

100 dni przed beatyfikacją w portalach i w mediach społecznościowych całej Polski zamieszczane będą różnorodne materiały dotyczące Prymasa Tysiąclecia i matki Róży Czackiej, założycielki Dzieła Lasek. Inicjatywa z założenia daje autorom dużą dowolność w przygotowaniu treści. Może to być komentarz do jakiegoś fragmentu nauczania prymasa i przesłania matki Czackiej, własne wspomnienia związane z przyszłymi błogosławionymi, zachęta do sięgnięcia po książkę lub film o prymasie czy matce.

Hasztag #Beatyfikacja

Dyrektorka Instytutu Prymasowskiego Stefana kard. Wyszyńskiego Michalina Jankowska przypomniała, że od 5 czerwca 2021 r. pozostaje 100 dni do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i matki Czackiej. „Zachęcam do dzielenia się w mediach społecznościowych cytatami z wypowiedzi kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej, swoimi przemyśleniami o nich oraz różnymi inicjatywami. Każdy może włączyć się w akcję, publikując w mediach społecznościowych wpisy, krótkie filmiki czy zdjęcia. Do tego dajemy hasztag #Beatyfikacja, który połączy wszystkie te treści” (źródło: PAP)

Na kanale YouTube Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej FARO.TV już dziś można obejrzeć krótki reportaż z Zuzeli – miejsca narodzin i Chrztu Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. O dzieciństwie Stefana i religijnej atmosferze rodzinnego domu Wyszyńskich opowiada proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Zuzeli ks. Jerzy Krysztopa.


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.