Kościół

Zmiany w kierownictwie Katolickiego Radia Podlasie

30
cze 2021

Po 12 latach z dniem 30 czerwca br., decyzją Biskupa Kazimierza Gurdy, kończy pracę w Katolickim Radiu Podlasie ks. Daniel Struczyk – zastępca Dyrektora KRP. Od 1 lipca będzie pełnił posługę wikariusza w parafii św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim. Jego obowiązki w radiu przejmie ks. Tomasz Koprianiuk, dotychczasowy wikariusz parafii katedralnej w Siedlcach.

Ks. Daniel Struczyk urodził się i wychował w Radzyniu Podlaskim. Tu ukończył I Liceum Ogólnokształcące. W roku 2000 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej w Opolu Nowym. 10 czerwca 2006 r. z rąk ówczesnego Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego przyjął święcenia kapłańskie. W latach 2006 - 2009 pełnił posługę wikariusza w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Krzesku.

1 lipca 2009 roku rozpoczął pracę w Katolickim Radiu Podlasie, gdzie pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora rozgłośni i odpowiadał za finanse radia i politykę kadrową. Od grudnia 2017 r. objął dodatkowo stanowisko Dyrektora ds. Wydawniczych w Diecezjalnym Wydawnictwie UNITAS.

Nieobca mu była praca typowo radiowa. M.in.: prowadził audycje radiowe, przeprowadzał wywiady, koordynował i prowadził radiowe imprezy plenerowe, nadawał do radia relacje z Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasna Górę, wielokrotnie podczas ważnych uroczystości, prowadził studio plenerowe w KRP, był koordynatorem i prowadzącym studio plenerowe w ramach organizowanej przez kilka lat audycji Portret Parafii, odwiedzał parafie i sprawował Msze św. w ramach Radiowej Niedzieli.

Równolegle z pracą w radiu i posługą duszpasterską, rozwijał swoje pasje i zainteresowania. W 2015 roku ukończył studia ratownicze i jako wolontariusz przez kilka lat pracował na SOR w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. Od 2011 roku był kapelanem w SJS (Stowarzyszenie Jednostek Strzeleckich) STRZELEC w Siedlcach. Związał się także z wojskowością.

W 2018 roku odbył kurs oficerski w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu i rozpoczął służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej a konkretnie w 23. batalionie lekkiej piechoty w Białej Podlaskiej. Jego pasją są podróże i dobra książka.

Jak sam twierdzi – do radia przyszedł nie mając żadnej wiedzy o pracy w takiej instytucji. - Powierzono mi odpowiedzialność za finanse, a to działka bardzo trudna dla kapłana, bo nie chodzi tutaj tylko o to żeby w kasie się wszystko zgadzało ale o ludzi. Nagle uświadomiłem sobie że w moich rękach jest i od moich decyzji zależy los kilkudziesięciu pracowników i ich rodzin - mówi. Z początku ciężko mu było pogodzić posługę duszpasterską z działaniami zbliżonymi do typowej pracy biurowej. Po latach przyznaje, że zdobył ogromne doświadczenie w wielu dziedzinach.

– Pomogli mi w tym pracownicy radia, którzy tworzyli wspaniałą, życzliwą atmosferę. Dziękuję za 12 lat wytężonej, pełnej zmian pracy. Dziękuję dyrektorom radia i wszystkim kapłanom, z którymi przyszło mi pracować, ale przede wszystkim pracownikom, radiowcom, dziennikarzom , pracownikom administracji i księgowości oraz współpracownikom za zrozumienie, chęć pomocy, dobre rady i wsparcie w często trudnych chwilach. To jest wspaniały zespół. Mam nadzieje, że mój następca wykorzysta ten niezwykły potencjał ludzi, którzy są nie tyle pracownikami, co entuzjastami tego co robią. Dziękuję wszystkim, zapewniam o modlitwie i proszę o wsparcie duchowe na moim nowym etapie w posłudze kapłańskiej – powiedział ks. Daniel Struczyk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.