Kultura

African Music School w I KLO w Siedlach

Siedlce Pon. 20.09.2021 18:11:40
20
wrz 2021

Siedlce były kolejnym punktem trasy koncertowej zespołu African Music School. Od trzech miesięcy odwiedzają miasta w Polsce. 20 września zagrali w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Rodziny w Siedlcach. We wspólne granie i śpiewanie zaangażowali uczniów.

Zespół składa się z trójki uczniów: Jospin - gitara basowa, Hypolite – perkusja,vChristophe - gitara elektryczna a ich opiekunem jest Dyrektor African Music School. Brat Benedykt Pączka.

Zdolni uczniowie AMS przyjechali do Polski w ramach trasy koncertowej, podczas której wraz z Bratem Benedyktem zbierają pieniądze na swą szkołę. Aktualnie jest ona w trakcie budowy. Ma się składać z sali koncertowej, sali nagrań, 10 klas lekcyjnych, biblioteki, jadalni, kuchni i 5 pokoi mieszkalnych dla nauczycieli. Całkowity koszt budowy szkoły wynosi 4 miliony złotych.

Brat Benedykt Pączka, powiedział, że Fundacja AKEDA została założona, aby prowadzić programy wsparcia dla ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji. „Stawiamy sobie za cel organizowanie pomocy dla ofiar wojen czy katastrof naturalnych. Organizujemy również wydarzenia, które pokazują bogactwo kulturowe. W naszej działalności szczególną opieką otaczamy mieszkańców Afryki. African Music School jest flagowym projektem prowadzonym przez fundację AKEDA. Główną ideą AFRICAN MUSIC SCHOOL jest stworzenie miejsca, w którym utalentowane dzieci z ubogich rodzin otrzymają profesjonalną edukację muzyczną, ta w przyszłości da im pracę i możliwość utrzymania rodziny. Dla większości z nich będzie to zapewne też jedyna szansa na jakąkolwiek naukę. Co więcej, pełne radości zajęcia muzyczne pozwolą najmłodszym, choć na chwilę zapomnieć o trudnych realiach codzienności i powojennej traumie, dając im nadzieję na normalne życie.Info. MJa i africanmusicschool.com
Foto. MJa
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.