Kultura

Baranovski zaśpiewał w Żelkowie Kolonii

Siedlce Niedz. 21.11.2021 19:49:10
21
lis 2021

Baranovski, a właściwie Wojciech Baranowski – polski wokalista, kompozytor, autor tekstów i pianista, finalista czwartej edycji programu „The Voice of Poland” wystąpił 20 listopada w świetlicy w Żelkowie Kolonii k/ Siedlec.

Baranovski, jest aktywny na polskiej scenie muzycznej już od 2014 roku, ale dopiero w latach 2018/2019 zaistniał jako artysta znany szerszej publiczności. Po singlach „Dym” i „Luźno” z płyty „Zbiór” oraz występach na scenach najważniejszych koncertowych wydarzeń w kraju, na czele z Open'erem, Orange Warsaw Festival i Męskim Graniem, uzyskał nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”.

Równo dwa lata od premiery „Zbioru”, Baranovski oddał w ręce swoich fanów nową płytę - „BARANOVSKI2”, na którym znajduje się m.in. utwór „Momenty”. To właśnie tę piosenkę jaką pierwszą, mogła usłyszeć publiczność zgromadzona w świetlicy w Żelkowie Kolonii. Nie zabrakło również znanego z rozgłośni radiowych utworu „Dym”, a także największego przeboju Baranovskiego, którym jest utwór „Lubię być z nią”. Warto dodać, że ta piosenka ma już status Diamentowego Singla, a teledysk do niej przekroczył 30 milionów wyświetleń na YouTube.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Dorota Wakuła

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.