Łosice

Dni Łosic

Kultura Pon. 19.07.2021 11:27:55
19
lip 2021

Od piątku do niedzieli Łosice tętniły życiem. W parku im. króla Aleksandra Jagiellończyka odbywało się coroczne święto miasta. 18 lipca w ramach Dni Łosic na scenie wystąpiły lokalne zespoły ludowe. Wcześniej można było obejrzeć przedstawienia teatralne i kabaretowe.

Dni Łosic rozpoczęły się w piątek, 16 lipca od występów kabaretowych. Publiczność obejrzała spektakle takich grup jak: „No i co”, „Z konopii” oraz „Koń Polski”.
W sobotę dominowały przedstawienia teatralne w wykonaniu aktorów m.in. „Teatru ES” z Siedlec oraz „Teatru pod Orzełkiem” z Białegostoku. Dzieci rozweselał również „Pan Klaun” i „Klub czerwonego noska”. 

Niedziela była kulminacyjnym dniem Dni Łosic. Od rana nad zalewem rozpoczęły się zawody wędkarskie o puchar burmistrza miasta i gminy Łosice. Po południu zgodnie z planem wystąpiły zaproszone zespoły ludowe. Na tzw. scenie folkowej zaprezentowały się: Mała Ziemia Łosicka, Gala i Jerzy Kosteccy, Korniczanie, Kapela Podlaska, Marysieńki, Pogodna Jesień oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej. Na skrzypcach wraz ze swoimi uczniami przygrywał też Zdzisław Marczuk. Po obu stronach widowni można było skorzystać z licznych atrakcji. Na chętnych czekały warsztaty tkactwa i garncarstwa, plecenia makramy, a także wypiekania sękacza. Swoje stoisko przygotował również 53 batalion lekkiej piechoty 5 MBOT w Siedlcach. Można tam było zobaczyć karabinek „Grot”. Dzieci miały okazję przetestować wykrywacz metali.
Na Dniach Łosic nie mogło zabraknąć pań z Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały przeróżne pyszności. Stoiska przygotowały KGW ze Starej Kornicy, Świniarowa, Meszek, Czuchleb, Niemojek, Łuzek. Na poczęstunek zapraszały również panie z grupy nieformalnej „Szalone Niemojki”.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.