Kultura

Elwira Duczek & Ambitus Band z największymi przebojami polskiej piosenki na MOK summer Music Festival 2022

Siedlce Pt. 26.08.2022 12:54:03
26
sie 2022

W czwartek, 25 sierpnia odbył się piąty koncert w ramach MOK Summer Music Festival 2022. Tym razem przed publicznością wystąpiła Elwira Duczek z grupą Ambitus.

Oprócz solistki wystąpili: Janusz Maleńczuk – perkusja, śpiew, Krzysztof Chromiński – instrumenty klawiszowe, Marek Matwiejczyk – gitara basowa, Tomasz Rogalski – saksofon i Andrzej Maleńczuk – gitara. Podczas koncertu można było usłyszeć m.in. utwory Czesława Niemena „Mam tak samo jak Ty”, Annę Jantar, Halinę Frąckowiak „Papierowy księżyc”, Krzysztofa Krawczyka „Zatańczysz ze mną jeszcze raz”, Marylę Rodowicz i wiele innych. Pojawiła się także znana wszystkim piosenka „Jedzie pociąg z daleka” Ryszarda Rynkowskiego, w wykonaniu Janusza Maleńczuka, który porwał do podskoków najmłodszych widzów.

Koncert przyciągnął wielu słuchaczy. W przygotowanym repertuarze, każdy znalazł coś dla siebie. Oprócz żywych, dynamicznych utworów pojawiły się też spokojniejsze, zmuszające do refleksji i zadumy. Gdy się ściemniło, włączono światła i podświetlenie siedleckiego ratusza, co dodało koncertowi wyjątkowego klimatu.

Pod koniec koncertu brawa były tak liczne, że nie mogło obyć się bez bisu. Zespół zdecydował się na zaśpiewanie znanej wszystkim z wieczornych dobranocek „Pszczółki Mai” Zbigniewa Wodeckiego.Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.