Kultura

Filmy w zbiorach Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach

Siedlce Wt. 16.03.2021 12:40:09
16
mar 2021

W zbiorach Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach dostępna jest pokaźna kolekcja filmów na nośniku DVD. Obejmuje ona, w dużej mierze, filmy fabularne dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Są wśród nich różne gatunki filmowe: dramaty, komedie, thrillery, filmy przygodowe, familijne, fantastyczne, dokumentalne, biograficzne, muzyczne, seriale telewizyjne oraz inne.

Wśród tytułów proponowanych dorosłemu odbiorcy są nie tylko produkcje najnowsze, ale również klasyczne te, które stanowią kanon polskiej i światowej kinematografii. Najmłodszych użytkowników może zainteresować szeroka oferta filmów animowanych oraz fabularnych dla dzieci i młodzieży. Uczniowie mogą skorzystać z zekranizowanych lektur szkolnych.

Sporą część zbiorów audiowizualnych stanowią filmy edukacyjne, które mogą pomóc nauczycielom, wychowawcom i pedagogom w ciekawszym prowadzeniu zajęć edukacyjnych i wychowawczych. Mogą one być wykorzystywane także przez uczniów i ułatwić im zrozumienie trudniejszych partii materiału. Również problemy wychowawcze mogą być omawiane przez nauczycieli lub rodziców w oparciu o te filmy bądź ich fragmenty np. na godzinie wychowawczej czy wychowaniu do życia w rodzinie.

Dzięki takiej różnorodności każdy użytkownik znajdzie w zbiorach biblioteki coś dla siebie.

Kolekcja liczy ponad 3800 tytułów filmów DVD, które wypożyczane są BEZPŁATNIE na okres 7 dni.


Siedziba Biblioteki Pedagogicznej mieści się przy ul. Asłanowicza 2 w Siedlcach
Godz. otwarcia – poniedziałek – piątek 9.00-18.00, sobota 9.00-15.00

www.bpsiedlce.pl


Inf. pras.
Js

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.