Kultura

Gmina Zbuczyn: Piknik integracyjny

Siedlce Pt. 13.08.2021 18:29:53
13
sie 2021

Przedstawienie teatralne pt.: ,,Sami swoi’’ mieszkańców Środowiskowego Domu Samopomocy w Tchórzewie, koncert pt.: ,,W zielonym gaju’’ uczestników Dziennego Domu Senior+ w Zbuczynie, zabawa z animatorem, pokazy baniek mydlanych, turniej gry w boule, przejażdżki kucykiem, prezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej, stoiska z rękodziełem wykonanym przez osoby niepełnosprawne oraz seniorów, stoiska gastronomiczne (potrawy z grilla, zupa, popcorn, ciasta i ciasteczka, napoje) – to tylko niektóre z atrakcji, z jakich skorzystali uczestnicy Pikniku Integracyjnego zorganizowanego w ramach projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbuczynie - OŚRODEK WSPIERANIA RODZIN – współfinansowanego ze środków Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu ,,Od zależności ku samodzielności’’.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonały Joanna Karpiarz – Kierownik GOPS w Zbuczynie, Krystyna Chojecka – Kierownik ŚDS w Tchórzewie oraz Agnieszka Mamcarz – Kierownik DDS+ w Zbuczynie. Witając uroczyście przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in.: przedstawiciele władz gminnych, kościelnych, przedstawiciele szkół oraz uczestnicy Dziennego Domu Senior + w Zbuczynie, Lokalnego Klubu Seniora w Zbuczynie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Tchórzewie, uczestnicy projektu Ośrodek Wspierania Rodzin.

Piknik był okazją do spotkania i wspólnej zabawy bez względu na wiek i stan zdrowia. Piknik to doskonały moment wzmacniania więzi pomiędzy opiekunami osób z niepełnosprawnością, zawierania nowych znajomości, wymiany doświadczeń związanych z codziennym trudnościami niepewnością w opiece nad osobą z niepełnosprawnością.

Podczas trwania pikniku zorganizowano liczne konkursy i pokazy. Przedstawiciele V Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w trakcie pikniku zaprezentowali uzbrojenie oraz opowiedzieli
o swojej pracy.

Na pikniku wystąpił zespół ,,Chojecki BAND”, który zaprezentował największe przeboje piknikowe, które porwały gości do tańca.

Dla wszystkich uczestników imprezy działała cały czas piknikowa kuchnia, która oferowała potrawy z grilla, zupę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Starego Krzeska oraz liczne słodkości. Nie zabrakło popcornu i napojów.Inf. pras.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Dorota Wakuła

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.