Kultura

Gminne Kolędowanie w Mordach

Siedlce Pon. 17.01.2022 14:57:55
17
sty 2022

W niedzielę, 16 stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbyło się Gminne Kolędowanie. W trakcie wydarzenia można było posłuchać kolęd w wykonaniu okolicznych zespołów oraz solistów, a także zobaczyć występ grupy taneczno-ruchowej.

Wydarzenie otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Ługowski. Na scenie jako pierwsza pokaz swoich umiejętności dała grupa zajęć taneczno-ruchowych pod kierownictwem Marzeny Tymińskiej. Następnie w repertuarze kolędowym wystąpili: Grażyna Ługowska wraz z wnuczkami przy akompaniamencie mandolinowym Antoniny Mąki, Zespół Wokalny "Złote Kłosy" z Wyczółk, Zespół Ludowy "Zakrze Śpiewa", Zespół Ludowy "Podlasianki", Zespół Ludowy "Zaliwianki z Krzymosz", Kapela Zbucka, Orkiestra Dęta OSP w Mordach oraz Wiesław Iwanowski. W trakcie występów na żywo nie zabrakło interakcji z publicznością. Przybyli chętnie włączali się do śpiewu.
Całość wydarzenia dopełniła projekcja koncertu Zespołu Kameralnego działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Mordach.



O całym wydarzeniu, a także o następnych planowanych przez MGOK w Mordach opowiedział dyrektor instytucji, Patryk Kamiński.


Fot: MR, Krzysztof Buzuk

MR


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook