Kultura

Integracja w Tchórzewie

Siedlce Pt. 05.08.2022 14:52:26
05
sie 2022

Śpiew, teatr, zabawy z animatorami, atrakcje od straży pożarnej, wystawa rękodzieła, a nawet pokaz mody – to wszystko działo się w czwartek, 4 sierpnia na pikniku integracyjnym przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Tchórzewie.

To nie była tylko lokalna impreza. Na wspólną zabawę zjechali uczestnicy środowiskowych domów samopomocy z Siedlec i Sokołowa Podlaskiego, dziennego domu „Senior Plus” w Zbuczynie, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych oraz osoby biorące udział w pilotowanym przez zbuczyński GOPS projekcie „Ośrodek wspierania rodzin” (w ramach programu „Od zależności ku samodzielności”, finansowanego przez resort rodziny i polityki społecznej). Czwartkowy piknik był więc częścią znacznie większego i rozciągniętego w czasie przedsięwzięcia, w skład którego wchodzi również cykl zajęć dla niepełnosprawnych dzieci oraz ich rodziców/opiekunów. Dał ponadto okazję, by środowiskowe domy samopomocy i domy seniora zaprezentowały owoce swojej codziennej pracy: obrazy, ceramikę, ozdoby, bukiety ziół, a także przedstawienia teatralne i programy muzyczne.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzewie działa od trzech lat, obejmuje opieką 35 osób. Utrzymuje kontakty z podobnymi placówkami w sąsiednich powiatach i zapowiada kolejne imprezy integrujące dzieci i seniorów, zdrowych i niepełnosprawnych.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook