Kultura

IX Ogólnopolski Festiwal Teatrów Sztuka plus Komercja od 25 września na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

Siedlce Pt. 24.09.2021 17:18:28
24
wrz 2021

W sobotę, 25 września o godz. 19:00 na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce rozpocznie się IX Ogólnopolski Festiwal Teatrów "Sztuka plus Komercja". W tym roku publiczność będzie miała okazję zobaczyć takie tytuły jak m.in. "Kochane pieniążki" i "A mi to rybka!" Teatru Capitol, "Kobieta, która ugotowała męża" Teatru Kamienica czy "Wszystko w rodzinie" Teatru Ziemi Chełmskiej.

W tym roku patronem zorganizowanego przez CKiS wydarzenia jest Hanna Śleszyńska. W trakcie festiwalu Siedlczanie będą mogli zobaczyć osiem spektakli konkursowych oraz sześć spektakli towarzyszących. Jakie sztuki będzie można obejrzeć i dlaczego warto się na nie wybrać opowiadają Artur Mydlak, dyrektor siedleckiego CKiS oraz Hanna Śleszyńska.

POSŁUCHAJ

Pierwszym z 8 spektakli konkursowych będzie premierowe przedstawienie pt. "La Bombe"w reżyserii Sambora Czarnoty, w którym wystąpią: Anna Czartoryska-Niemczycka/Katarzyna Glinka, Karolina Sawka/Maria Wieczorek, Radosław Pazura i Michał Rolnicki.

O spektaklu:

Spektakl "La Bombe" to francuska sztuka z błyskotliwym, ciętym dialogiem. To historia małżeństwa poszukującego z ogromnym zaangażowaniem nowej siły i energii, która wzmocniłaby ich związek, choć dotychczas wszystkie teorie zawiodły. Dają sobie kolejną szansę i postanawiają podczas urlopu na malowniczej Korsyce odnaleźć iskrę do dawnej płomiennej miłości.

Towarzyszy temu przyjaciel rodziny, który pod maską przebojowego uwodziciela kryje swoje niepewności i porażki. Zawsze można na niego liczyć, zawsze służy wsparciem i dodaje otuchy. Dynamiczne wydarzenia nabierają rozmachu wraz z pojawieniem się młodziutkiej opiekunki do dzieci. Zaczyna się intryga pełna niedomówień i sytuacji zdominowanych przez podejrzliwość głównej bohaterki przeżywającej baby blues – wybuchowej i chorobliwie zazdrosnej. Do tego dochodzą gesty serdeczności i ciepłych uczuć pełnej wdzięku i naturalności zjawiskowej Sam, które nie zawsze bywają dobrze interpretowane.

"La Bombe" to historia nieobojętna i wiarygodna, która może dotyczyć wielu z nas. "La Bombe" to śmiech przez łzy, poczucie bezsilności i eksplozja radości naszych bohaterów. Chęć zaistnienia jako lepsza wersja samego siebie i niespodziewany wpływ epizodu sprzed lat na przyszłość.

Wszystko to ze szczęśliwym zakończeniem w oprawie z pobudzającą zmysły wyśmienitą grą aktorską i francuską muzyką w tle korsykańskiego zachodzącego słońca.

Obsada wymiennie:
Caroline: Anna Czartoryska-Niemczycka/ Katarzyna Glinka
Sam: Karolina Sawka/ Maria Wieczorek
Stephane: Sambor Czarnota/ Radosław Pazura
Alban: Wojciech Błach/ Michał Rolnicki

Autor: Carole Greep
Reżyseria: Sambor Czarnota
Producent: IDEA ART Hubert Ziętala
Tłumaczenie: Beata Geppert
Scenografia: Witold Stefaniak
Kostiumy: Aneta Suskiewicz

Rezerwacje i bilety dostępne w kasie CKiS tel. 25 794 31 89 oraz online:
https://biletyna.pl/spektakl/La-Bombe/Siedlce
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/61834/Siedlce/La+Bombe/

Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie www.ckis.siedlce.pl

Rezerwacje i bilety na wszystkie spektakle konkursowe oraz wydarzenia towarzyszące dostępne są w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.Inf. pras.
MR/[MSz]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.