Kultura

Kapela Zbucka na Pikniku Country w Mrągowie

Siedlce Śr. 28.07.2021 18:50:42
28
lip 2021

W dniach 23-25 lipca odbywał się 40. Piknik Country w Mrągowie. W tym roku uczestnicy mogli wśród znanych gwiazd zobaczyć przedstawiciela naszego regionu - Kapelę Zbucką, która nie tylko wystąpiła w czasie festiwalu, ale również odebrała nagrodę.

W piątek na głównej scenie pojawili się dwaj członkowie zespołu, Monika i Tomasz Radomyscy. Odebrali oni trzy nagrody: Wyróżnienie specjalne Burmistrza Miasta Mrągowo Stanisława Bułajewskiego w Konkursie na Piosenkę Country 2021 „Piosenka Drogi” za piosenkę promującą pierwszą płytę Kapeli Zbuckiej „Saloon”; Wyróżnienie Fundacji Country & Folk oraz Forum Muzyki Country countrymusic.pl w Konkursie na Piosenkę Country 2020 „Piosenka drogi” i Wyróżnienie specjalne Burmistrza Miasta Mrągowo Stanisława Bułajewskiego w Konkursie na Piosenkę Country 2020 „Piosenka drogi” za utwór „Lubię to”.

W sobotę Kapela Zbucka zagrała koncert na stoisku Fundacji Country & Folk na deptaku przy głównym amfiteatrze w Mrągowie. Członkowie zespołu wzięli również udział w akcji 40 gitar na 40. lecie Pikniku Country, gdzie wraz z innymi muzykami zagrali hymn pikniku „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” Cezarego Makiewicza.

Wideo z odebrania nagrody można obejrzeć poniżej.Na kanale YouTube Miasta Mrągowo pojawił się również filmik podsumowujący tegoroczny festiwal.


Nie jest to pierwszy raz kiedy przedstawiciele naszego regionu zostali zauważeni w Mrągowie. W 2014 roku pochodzący z Siedlec zespół Ludzie Szeryfa zajął II miejsce w konkursie na Piosenkę Country Roku za utwór „Skala prędkości”. Zespół Ludzie Szeryfa dwukrotnie brał udział w Przepustce do Mrągowa. Nie był to również pierwszy raz Tomasza Radomyskiego na scenie głównego amfiteatru, ponieważ w 2016 roku wystąpił gościnnie u boku wielokrotnie nagradzanego zespołu Droga na Ostrołękę.


MR [MSz]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.