Kultura

Koncert na Skwerku 600-lecia w Zbuczynie

Siedlce Wt. 10.08.2021 15:18:51
10
sie 2021

W niedzielę 8 sierpnia w Zbuczynie na Skwerze 600-lecia odbył się koncert zorganizowany przez zbuczyński Gminny Ośrodek Kultury. Podczas wydarzenia można było usłyszeć dwie lokalne grupy, zespół wokalny UliBabki oraz Kapelę Zbucką. Gwiazdą wieczoru była Monika Urlik, finalistka pierwszej edycji The Voice of Poland.

UliBabki pod kierownictwem Urszuli Chruściel zaprezentowały kilkanaście znanych utworów. Na pianinie zespołowi akompaniował Marcin Chojecki. Następnie na scenie pojawiła się Kapela Zbucka. Grupa wykonywała zarówno autorskie piosenki promujące debiutancki album zespołu jak i standardy muzyki country. Punktem kulminacyjnym programu był występ Moniki Urlik. Artystka zaśpiewała swoje kompozycje oraz popularne klasyki muzyki pop.

Publiczność licznie dopisała. Widać, że mieszkańcom brakowało tego typu wydarzeń. Pojawiły się nawet głosy, że scena na skwerze mogłaby zostać zamontowana na stałe. Zdecydowanie obniżyłoby to koszty organizacji takich koncertów. Może nowy wójt gminy Zbuczyn, który zostanie wybrany we wrześniu tego roku podejmie się takiej inwestycji. Obaj kandydaci na to stanowisko byli obecni na niedzielnym wydarzeniu i sami mogli dostrzec potencjał tego miejsca.MR [ja]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.